Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LG představí duální HD DVD/BluRay přehrávač

4.1.2007, Milan Šurkala, aktualita
LG představí duální HD DVD/BluRay přehrávač
Bitva mezi formáty HD DVD a BluRay neutuchá a stále nemá vítěze. Každý z nich má za sebou mnoho velmi silných společností, firma LG však chce přijít s řešením, které dokáže pracovat s oběma formáty. Nový přehrávač by měl být představen již...
Bitva mezi formáty HD DVD a BluRay neutuchá a stále nemá vítěze. Každý z nich má za sebou mnoho velmi silných společností, firma LG však chce přijít s řešením, které dokáže pracovat s oběma formáty. Nový přehrávač by měl být představen již příští týden.Konkrétně na akci Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas konané 8. - 11. ledna 2007. Přehrávač zvládne přehrát jak HD DVD, tak i BluRay disky. Připomeňme, že oba disky jsou schopny pojmout filmy v rozlišení 1080p (1920×1080) se zvukem DTS, případně Dolby Digital Plus.

Kapacita HD DVD disku je 15GB, resp. 30GB u dvouvrstvého, u BluRay je to až 27GB u jednovrstvého, 50GB na disku dvouvrstvém. Přehrávač, který zvládne oba formáty usnadní zákazníkům volbu, poněvadž se nemusí rozhodovat, kterému formátu dají přednost.

Přehrávač by měl být na trhu k dispozici již v blízké době, hovoří se o začátku prodeje již toto čtvrtletí. Zatím nebyla stanovena cena, předpokládá se však, že bude přibližně na úrovni BluRay-only přehrávačů (cca $1000), které jsou dražší, než HD DVD-only přehrávače.

Zdroj: www.xbitlabs.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.