www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li DK01: počítač ve stole

Lian Li DK01: počítač ve stole
, , aktualita
Společnost Lian Li si pod názvem DK01 připravila jednu pěknou specialitku, a sice hliníkový počítačový stůl, který poslouží také jako počítačová skříň. Na svou sestavu přitom budete mít pěkný výhled skrz vrchní kouřové sklo.
K oblíbeným
reklama
Stolek/skříň Lian Li DK01 je hotová prozatím jen jako prototyp, čili se ještě neprodává. Pro Lian Li by to však nebyl první hliníkový počítačový stůl, takže můžeme věřit, že se DK01 opravdu objeví na trhu, nicméně cena pochopitelně nebude lidová.

Celkové rozměry tohoto stolku josu 800 x 795 x 600 mm (Š x H x V), přičemž do toho nepočítáme případný držák pro dva monitory. Koncept je pak velmi jednoduchý. Máme tu dvě nohy ve tvaru U, které drží velkou hliníkovou skříň krytou sklem, pod nímž bude pracovat naše sestava.

Počítač přitom můžeme jednoduše otevřít díky vysunovacímu šuplíku, nebo bude možné zvednout celou skleněnou desku. Pod ní pak najdeme velmi rozlehlý prostor, do kterého se schová i prodlužka pro zapojení napájení a případně tam můžeme uskladnit i něco jiného, co se vejde do prostorou o šířce 115 mm.

Hlavní komora pak poskytne dostatek prostoru nejen pro základní desky ATX, E-ATX, XL-ATX, ale i mamutí HPTX s rozměry 345 × 381 mm. Nebude tedy problém si vytvořit dvouprocesorový systém, pro nějž je tu připraveno také místo pro dva radiátory vodního chlazení s délkou až 360 mm.

Stěžovat si nemohou ani ti, kteří potřebují především mnoho diskových pozic, protože těch tu najdeme celkem čtrnáct, a to v odnímatelných šachtách. Nicméně pokud nám deska zabere celý široký prostor, počet diskových pozic se redukuje na polovinu. Jednu či dvě pozice také může zabrat dlouhá grafická karta, jež překročí rozměr 280 mm.

To vše by pak nemusel ustát pouze jeden zdroj, takže tu je pozice pro dva s délkou až 280 mm a pro vzduchové procesorové chladiče je maximum výška 180 mm, do níž se vejdou snad všechny. Chlazení prostoru zajistí až sedm 120mm ventilátorů (případně zmíněné radiátory).

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Včera, aktualita, Jan Vítek