reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lian Li PC-100 pro výkonné sestavy

16.12.2011, Jan Vítek, aktualita
Lian Li PC-100 pro výkonné sestavy
Společnost Lian Li se pochlubila svou novou počítačovou skříní PC-100, která má zaujmout svým designem umožňujícím lepší chlazení a instalaci i těch nejdelších grafických karet nebo základních desek formátů ATX, E-ATX i XL-ATX. Přesto jde...
Společnost Lian Li se pochlubila svou novou počítačovou skříní PC-100, která má zaujmout svým designem umožňujícím lepší chlazení a instalaci i těch nejdelších grafických karet nebo základních desek formátů ATX, E-ATX i XL-ATX. Přesto jde ale stále o model typu Middle-tower, tedy střední velikost.

Skříň využívá bočních pozic pro pevné disky, které tak nestojí v cestě proudícímu vzduchu a nezabírají místo základním deskám a kartám. Základní deska je zde přitom otočena sloty dopředu, takže v zadním panelu mohou být dva 140mm ventilátory odsávající vzduch přímo z hlavní komory a pak je tu jeden 120mm ventilátor vepředu. Kabely od základní desky a karet přitom nemají vepředu vadit, protože budou kryty dvířky, jež jsou stejně jako zbytek skříně vyrobeny z hliníku. Navíc budou konektory vepředu také lépe dosažitelné a kabely můžeme následně vést dozadu připravenými otvory.

Lian Li PC-100 nezapomíná ani na chlazení pevných disků, které mají kolem sebe více volného prostoru, aby se mohly lépe zbavovat tepla a také kolem nich bude proudit vzduch od ventilátorů. Pak můžeme zmínit omyvatelné prachové filtry, držák grafických karet, prostor pro až 8 pevných disků, osm záslepek a dvě 5,25" pozice pro optické mechaniky. K tomu ještě Lian Li využívá různé gumové podložky pro redukci šíření vibrací.

Novinka přijde na trh ještě do konce tohoto roku za cenu 200 USD.

Zdroj: TZ Lian Li
reklama