reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lian Li PC-D666: pekelná skříň pro 2 PC

31.10.2014, Jan Vítek, aktualita
Lian Li PC-D666: pekelná skříň pro 2 PC
S označením PC-D666 přichází na svět novinka od Lian Li, a to velká počítačová skříň určená pro nadšence. Umístit do ní budeme moci rovnou dvě plnohodnotné sestavy založené na deskách EATX a Micro ATX.
Pokud tedy máte zájem, Lian Li PC-D666 může posloužit jako skříň pro dvě sestavy, respektive přímo k tomu je určena. Jedna sestava přitom může být založena na základní desce formátu Extended ATX či ATX a na druhé straně může být sestava s deskou Micro ATX nebo Mini ITX. Skříň pro dvě sestavy tedy není na trhu žádnou unikátní novinkou, ale i tak jde o velmi zajímavý kousek.

PC-D666 se také zaměřuje na vodní chlazení a krom řady krytých otvorů pro hadičky v zadním panelu je připravena pro instalaci tlustých 360mm i 480mm radiátorů, pro něž je místo v levé části vyhrazené velké základní desce. V pravé části máme dalšíí pozici pro 360mm radiátor. Komory pak odděluje jedna velká přepážka, což je ve skutečnosti oboustranný tray pro instalaci základních desek. Ten ale komory neodděluje zcela, takže budeme moci mezi nimi libovolné vést kabely či hadičky vodního chlazení.

Co se týče pozic pro úložná zařízení, máme tu dvě klece pro 3,5" zařízení s rozhraním SATA, která nesou celkem šest pozic s připravenými konektory, takže podporují funkci Hot Swap. Dále tu máme místo pro celkem šest 2,5" zařízení a celkem pět pozic pro mechaniky. Lian Li zde rovněž nabízí jednoduchou montáž, což zahrnuje i boční panely, jež jsou drženy pomocí pacek. Stačí je tedy popadnout a odcvaknout od skříně, a to je systém, který Lian Li používá u nových skříní stále častěji. Celá konstrukce pro instalaci disků a mechanik pak může být vyjmuta po odšroubování několika přítlačných šroubků.

Ve spodní části skříně pod trayem jsou pro účely správy kabeláže připraveny odšroubovatelné panely, jejichž úkolem je skrýt vedené kabely a dráty. Ty pak budeme moci protahovat i krytými otvory v samotném trayi. Každá sestava pak má připravena vlastní tlačítka Power a Reset stejně jako čtyři USB 3.0 a HD audio konektory na vrchní straně skříně.

Rozměry skříně Lian Li PC-D666 jsou 454 x 644 x 603 mm (Š x V x H) a hmotnost 13,3 kg. Vyrobena je pochopitelně z hliníku, takže oněch 13 kg je úctyhodná hmotnost na takový materiál. Vyvinuta byla ve spolupráci s německým IDG PC Welt speciálně pro projekt dvojsystémového PC "Hell Machine 6". K dispozici ale bude i pro širokou veřejnost, a to již tento měsíc za cenu 599 USD.

Zdroj: TZ Lian Li
reklama