www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li PC-O12: netradiční middle tower

Lian Li PC-O12: netradiční middle tower
, , aktualita
Společnost Lian Li neúnavně vysílá na trh nové a nové skříně, mezi něž se zařadil také model PC-O12 kombinující hliník, ocel a temperované sklo. Zajímavé je na ní už jen rozmístění slotů pro rozšiřující karty.reklama
Lian Li PC-O12 patří mezi menší middle towery, ale přesto má mít místo i pro základní desky formátu E-ATX a snad jde o opravdové desky této velikosti s rozměry 305 × 330 mm. Řada výrobců desek i skříní totiž jako E-ATX označuje i cokoliv, co jen o trošku přesahuje základní šířku desek formátu ATX (244 mm).

Nová PC-O12 má rozměry 203 x 508 x 550 mm (Š x V x H) a nejzajímavější je na ní rozmístění záslepek, které počítají s dvouslotovými grafickými kartami. Jedna tak bude nahoře, druhá dole a obě vystaví své ventilátory (nebo vodní bloky) na odiv. Budou totiž dobře viditelné skrz boční temperované sklo. Vedle toho je třeba také poznamenat, že Lian Li představuje stále více skříní, které už nejsou celohliníkové jako dříve, ale mají ocelovou kostru a hliníkový plášť. Stále více se také rozmáhá temperované sklo, v jehož použití jsou Lian Li také přeborníci.

Je jasné, že pro takovéto umístění karet bude me potřebovat příslušné redukce, které je propojí se sloty základní desky. Celkem se do této skříně vejdou čtyři 340mm karty, ale jednoslotové. Jako standardní výbavu pak dostaneme jen jeden 440 mm dlouhý plochý kabel pro PCI Express x16.

Dále má PC-O12 ve výbavě čtyři pozice pro 3,5" disky a čtyři 2,5" zařízení. Co se týče chlazení, k dispozici jso tři vrchní 120mm pozice ideální i pro radiátor vodního chlazení, které zvládnou také dva 140mm ventilátory a pak tu máme před předním sklem dvě 120mm pozice. Všechny jsou chráněny odnímatelnými filtry. Je docela možné, že vodní chlazení opravdu bude potřeba, neboť skříň je úzká a vejde se do ní jen 75 mm vysoký procesorový chladič. Napájecí zdroj může mít hloubku 230 mm, což bohatě stačí a pak tu máme vrchní I/O panel s výbavou USB3.0 x2 / USB3.1 (Type-C) x1 / HDMI x1 / HD Audio a tlačítky Power a Reset.

Lian Li PC-O12 není pro každého, a to nejen kvůli svému provedení, ale také ceně. Ta je 400 dolarů§ nebo 380 liber, přičemž v Evropě bude tato novinka dostupná už od tohoto měsíce.

Zdroj: Lian Li
reklama
Nejnovější články
Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu
Společnost LG na začátku tohoto roku předvedla několik svých robotů a dva z nich byli určeni pro použití na letištích. Nyní se LG rozhodlo nasadit své roboty na letiště v jihokorejském Soulu, aby pomáhali cestujícím. 
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii
18letý mladík si hrál s objednávacím systémem jízdenek maďarského dopravce BKK v Budapešti. Mohl si koupit lístek za libovolnou cenu. Chybu okamžitě nahlásil, nicméně místo díků na něj ráno zaklepala policie a podrobila výslechu. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Microsoft otočil, Malování tu zůstane Microsoft otočil, Malování tu zůstane
Včera se objevila zpráva o konci oblíbeného i nenáviděného Malování ve Windows, čili aplikaci MS Paint. Ta měla zmizet s nástupem velké podzimní aktualizace systému Windows 10, ale Microsoft se zřejmě poddal vlně odporu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, se v interview pro EE Times rozpovídal o budoucích procesorových architekturách Zen 2 a Zen 3, které představují také přechod na 7nm technologie. To znamená i využití EUV. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk zjistil, že jeho velkolepé plány na vyslání lidí na Mars jsou přeci jen až moc ambiciózní a oznámil, že budou přepracovány, aby odpovídaly realitě. Dotkne se to i připravované rakety, jejíchž 42 motorů bylo poněkud příliš. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  9 komentářů