
Lian Li zde využívá osvědčený design, který vychází už z letitého modelu Lian Li PC-Q07 a podobných. Hlavní rozdíl je ten, že PC-Q04 už podporuje tlusté karty pro dvě záslepky a na druhou stranu nenabízí externí 5,25" pozici, namísto níž má pozice pro úložná zařízení. Je tedy lépe přizpůsobena moderním sestavám, do nichž si uživatelé už málokdy pořídí optickou mechaniku. Provedení skříně je velice jednoduché. Jde v podstatě jen o hliníkovou skořepinu, v níž je pouze nahoře malá konstrukce pro jeden 3,5" disk plus 2,5" zařízení (případně dvě 2,5" zařízení) a pak tam najdeme už jen kabely vedoucí od předních portů (2x USB 3.0 a audio) a tlačítka. Tím to hasne a zbývá už jen otevřený prostor.

Základní desku tak přišroubujeme prostě na pravou bočnici, vedle ní dáme napájecí zdroj (klasický ATX formát), pod nímž pak bude maximálně 190 mm dlouhá grafická karta. Celá skříň má tak rozměry jen 194 x 294 x 210 mm (Š x V x H) a hmotnost 1,33 kg. Její výhoda tak tkví v tom, že v ní můžeme použít běžné komponenty a především tedy zdroj, ale z toho plynou jistá omezení. Procesorový chladič může mít na výšku pouze 70 mm, takže je třeba použít BOX nebo nějaký nízkoprofilový.

Další potíže vyplývající ze stísněnosti komponent jsou s chlazením. Do skříně totiž nemůžeme umístit žádný ventilátor pro její odvětrání, i když by tu pro to prostor byl v předním panelu. Zdroj si můžeme otočit tak, aby nabíral vzduch zvenčí přes levou bočnici, ale toto řešení nedoporučuji, neboť pak se procesor začne silně potit. Je tedy lepší použít zdroj k tomu, aby odváděl vzduch ze skříně, protože nic jiného to za něj neudělá. Maximálně tak grafická karta, ale ta se postará tak maximálně sama o sebe a spíše jen pomůže ke zvyšování teploty ve skříni. Nicméně v takovéto skříni je možné rozumně provozovat 65W procesor a 120W grafiku.
Lian Li PC-Q04 přijde na trh na začátku prosince s cenou 45 liber, tedy asi 1750 Kč.
Zdroj: Hexus.net