www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li Q01: pro malé sestavy se slušným výkonem

Lian Li Q01: pro malé sestavy se slušným výkonem
, , aktualita
Společnost Lian Li si připravila další ze svých počítačových skříní, které jsou určeny pro základní desky Mini-ITX a popřípadě Mini-DTX. Na jejich základě se dá postavit malá, ale slušně výkonná sestava, což platí i pro grafickou kartu.
K oblíbeným
reklama
Lian Li PC-Q01 má už dobře známou věžovitou konstrukci, kde vedle sebe sídlí základní deska a velký ATX zdroj, čili vnitřní prostor je u takovéto skříně využit velmi efektivně. Na druhou stranu v takové skříni není mnoho místa pro procesorový chladič, takže musíme vybírat z nabídky nízkoprofilových, nebo se spokojíme s originálním chladičem. Specifikace ostatně udávají maximální výšku procesorového chladiče 90 mm.

Jakýmsi poznávacím znaměním skříně PC-Q01 je odnímatelný kryt ve tvaru obráceného písmene L, k jehož sejmutí nepotřebujeme žádné nástroje a ihned si můžeme zpřístupnit téměř celou skříň. Nicméně přístup k samotným komponentám a desce je zamezen právě zdrojem, a ten pochopitelně už drží na místě šroubky.

Uvnitř máme tedy pozici pro základní desku Mini-ITX nebo Mini-DTX, z čehož vyplývá, že tu jsou také dvě záslepky. Můžeme tedy nainstalovat i výkonnější grafickou kartu, ovšem její délka nesmí o moc překročit šířku základní desky, čili 170 mm. V nabídce ale je již dost takových modelů, které jsou vybaveny střední třídou moderních GPU, takže poskytnout slušný výkon. Zdroj může mít ale na hloubku 210 mm, takže stejný rozměr bude platit i pro grafickou kartu.

Pak tu máme po dvou pozicích pro 3,5" a 2,5" zařízení, ovšem na druhou stranu nám skříň nenabídne žádnou pozici pro mechaniku, a to ani tenkou, čili typ Slim. Namísto pevných disků pak můžeme pro lepší chlazení instalovat do dna skříně jeden 120mm nebo 140mm ventilátor. Nakonec nechybí obvyklé porty USB 3.0 a audio v předním panelu.

Celá skříň je samozřejmě vyrobena z hliníku, její rozměry jsou 200 x 275 x 242 mm (Š x V x H) a hmotnost pouze 1,57 kg.

Lian Li PC-Q01 bude k dispozici nejspíše už od příštího týdne za 49 euro.

Zdroj: TZ Lian Li

Lian Li PC-Q01
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů