www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lian Li uvádí stolek pro PC i dvoukomorovou skříň

Lian Li uvádí stolek pro PC i dvoukomorovou skříň
, , aktualita
Lian Li, známý to výrobce hliníkových skříní, si připravil nové zajímavé produkty pro představení na Computexu. Jednak je to stolek, do nějž budeme moci instalovat celou PC sestavu a pak to je dvoukomorová skříň pro bohaté sestavy.
K oblíbeným
reklama
Své PC stolky Lian Li označuje slovy Desk Chassis, který je krátký a výmluvný. Opravdu to jsou stolky sloužící také jako počítačová skříň, ovšem v podání této firmy nejde o první modely tohoto typu. Už v předchozím roce byl představen stolek Lian Li DK01, na nějž dnes navazují modely DK-Q2 a DK-03.

Lian Li toho o těchto nových produktech moc neprozradilo, a tak ani pořádně nevíme, jaký je rozdíl mezi modelem DKQ2 a DK03. Možná, že první model měl nějaké problémy se stabilitou, neboť nové stolové skříně mají přepracované nohy, které vypadají mnohem silněji a stabilněji. Mají také dole šroubovací nástavce, díky nimž můžeme vyrovnat případné nerovnosti na naší podlaze.

Dále tu je také zobrazen vyndávací tray, jenž nese základní desku i jiné komponenty, přičemž tento systém by měl být dle výrobce přívětivější a umožní snadnější instalaci. Pod touto hliníkovou deskou se také může schovat kabeláž, aby sestava vypadala skrz vrchní temperované sklo lépe. A to je vše, co se zatím o DKQ2 a DK03 dozvíme.

Vedle nich tu je ona dvoukomorová skříň s konceptem, který už také známe. Jde o typ kostka, který je uprostřed vertikálně rozdělen trayem pro základní desku, takže nalevo je místo pro ni a její komponenty a napravo zase pro zdroj či úložná zařízení. Tyto skříně jsou přinejmenším na levém boku a vepředu celé proskleny (vpravo asi nebudou) a určeny jsou pro uživatele, kteří potřebují především prostor. Nad deskou tak máme plných 5 centimetrů místa, karty mohou být až 375 mm dlouhé, zdroj 298 mm hluboký a pak tu je ještě 68 mm místa vepředu, nejspíše pro instalaci radiátoru vodního chlazení.

Takový radiátor může nést až tři, nespíše 140mm ventilátory. Pak ještě z obrázků zjistíme, že tu je jedna velká šachta pro šest pevných disků, ale nejspíše žádná mechaniková pozice. Na podrobnější informace si ale budeme muset počkat.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek