www.svethardware.cz
>
>
>
>

Libra od Facebooku rozšiřuje záběr, nabere asi zpoždění

Libra od Facebooku rozšiřuje záběr, nabere asi zpoždění
, , aktualita
Kolem kryptoměny Libra od Facebooku, resp. jeho společnosti Calibra, stále koluje spousta nejasností. Dokonce to včera začalo vypadat, že Facebook z projektu vycouvá. Tak se ale neděje a Libra má dokonce rozšířit pole své působnosti.
K oblíbeným
reklama
Včera se začaly objevovat zprávy, že Facebook odpíská svou kryptoměnu Libra a peněženka Calibra bude podporovat jen klasické měny, čímž by se spíše přiblížila už existujícím systémům, PayPalu a podobně. Měly za tím být vleklé rozepře s finančními regulátory, kteří Facebooku nevěří, že dokáže přinést legálně korektní a řádně zabezpečený platební systém. Zástupci společnosti ale takové informace popřeli a říkají, že kryptoměna je pořád na pořadu dne a v projektu i nadále pokračují. Přesto se pár věcí změní.
 
Calibra logo
 
Peněženka Calibra totiž má podporovat nejen novou globální kryptoměnu Libra, ale také běžné měny jako dolar, euro a mnoho jiných (nebude tedy výhradně podporovat jen již zavedené změny, jak prezentovaly včerejší zprávy). Má se tak stát univerzální peněženkou pro každého, i když je dost dobře možné, že se jí kvůli regulátorům v různých zemích nepodaří přinést novou kryptoměnu pro téměř 2 miliardy zákazníků asi tak rychle, jak by Facebook chtěl. Stále by to mělo být letos, ale podle všeho se objeví nová peněženka až na podzim a nikoli v létě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů