reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Lidé hledali ztracená zavazadla AirTagy od Applu, Lufthansa je zakazuje

, , aktualita
Lidé hledali ztracená zavazadla AirTagy od Applu, Lufthansa je zakazuje
Ztracené odbavené zavazadlo není u letecké přepravy bohužel vůbec neobvyklým jevem. Lidé proto začali svá zavazadla sledovat svépomocí, vloženými AirTagy. Aerolinka Lufthansa se přitom stává první, která něco takového zakazuje.
Lidé hledali ztracená zavazadla AirTagy od Applu, Lufthansa je zakazuje
Přívěšky Apple AirTag mohou mít spoustu zajímavých využití a jedním poměrně praktickým je sledování odbavených zavazadel při letecké přepravě. Ztracené kufry na letišti nejsou něčím výjimečným, a v poslední době tak lidé začali využívat AirTagy ke sledování toho, kde se jejich kufr zrovna nachází, což může usnadnit jeho lokalizaci. Ne každý je ale tímto nápadem moc nadšený. Jako první totiž tuto metodu sledování zavazadel zakazuje německá aerolinka Lufthansa.
 
Apple AirTag
 
Podle aerolinky totiž AirTagy patří do kategorie mobilních elektronických zařízení, čímž spadají pod regulace International Civil Aviation Organization (ICAO). Ty vyžadují, aby případné elektronické zařízení v odbaveném zavazadle bylo plně vypnuté a nevysílalo žádný signál. Jenže právě vysílání signálu o poloze je primárním účelem AirTagu, takže bez této funkce by bylo jeho vložení do kufru bezcenné.
 
Jenže ona ani informace o přesné poloze zavazadla nemusí být příliš nápomocna, když aerolinka nehodlá spolupracovat, přestože uživatel přesně ví, kde se jeho zavazadlo nachází, což podle příspěvků na sociálních sítích není výjimečné. Otázkou nyní je, kdy se přidají i další aerolinky. Dá se předpokládat, že jen u Lufthansy to nezůstane.
 


reklama
reklama
reklama