www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Linksys nabídne routery Smart Wi-Fi s 802.11ac

Linksys nabídne routery Smart Wi-Fi s 802.11ac
, , aktualita
Společnost Linksys, kterou nedávno od Cisca koupila firma Belkin, ohlásila nové routery řady Smart Wi-Fi, a to modely AC 1200 a AC 1750. Ty jsou k dispozici okamžitě a květnu k nim přibyde ještě model AC 1600 (označení EA6400). Všechny podporují...
K oblíbeným
reklama
Společnost Linksys, kterou nedávno od Cisca koupila firma Belkin, ohlásila nové routery řady Smart Wi-Fi, a to modely AC 1200 a AC 1750. Ty jsou k dispozici okamžitě a květnu k nim přibyde ještě model AC 1600 (označení EA6400). Všechny podporují funkci Linksys SimpleTap, díky níž je můžeme snadno zapojit do domácí sítě a dál k ní připojovat zařízení třeba s využitím QR kódu nebo NFC.

Nejzajímavější je však na těchto modelech podpora rozhraní Wi-Fi 802.11ac, neboť to slibuje vysokou datovou propustnost. V případě routeru Linksys Smart Wi-Fi Router AC 1600 Video Enthusiast (EA6400) to jsou dvě pásma, díky nimž může být propustnost až 1300 Mbps (5 GHz) plus 300 Mbps (2,4 GHz).

Linksys Smart Wi-Fi Router AC 1200 Advanced Multimedia (EA6300) bude o něco slabší s 867 Mbps (5 GHz) a 300 Mbps (2,4 GHz). Dále jsou tyto routery vybaveny porty LAN standardu Gigabit Ethernet a USB 3.0 a pro zajištění delšího dosahu rozhraní Wi-Fi poslouží tzv. beamforming technology, která umožní nasměrovat signál. To samé umí také Mini Wireless-AC Dual-Band USB Adapter (AE6000).

Model Linksys EA6300 dostal cenovku 170 USD a model EA6400, jenž tedy přijde na trh později, stojí 190 USD.

Zdroj: TZ Linksys
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek