www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021

Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021
, , aktualita
Nový rok se už blíží a s ním i další ročník veletrhu CES. Ten letos ještě proběhl v obvyklém režimu, ale příští rok bude jen virtuální, a tak bude i keynote šéfky společnosti AMD "odvyprávěn" jen do kamery. 
K oblíbeným
reklama
Jensen Huang se rozhodl po dobu koronavirové krize promlouvat k veřejnosti ze své kuchyně, v níž má obvykle různě poschovávány hardwarové novinky. AMD namísto toho ve svých prezentacích předstírá, že hovoří před živým publikem a stejné to asi bude i v případě virtuálního veletrhu CES 2021. 
 
 
Jak se dozvídáme, Lisa Su si vezme slovo 12. ledna mezi 11. a 12. hodinou EST, čili od 17:00 našeho času. Její keynote bude mít zřejmě velice široký záběr, neboť v upozornění se píše o budoucnosti výzkumu, vzdělání, práce, zábavy a hraní. Lisa Su tak bude asi reagovat právě na změny, které nastartovala nemoc Covid-19 a ty se mají týkat ještě většího pronikání technologií do běžných oblastí lidského života.
 
Konkrétněji pak bylo zmíněno portfolio výkonných výpočetních a grafických řešení, pod čímž zase můžeme tušit nové procesory EPYC a profesionální verze Navi 2x (RDNA 2) či nové akcelerátory s CDNA. V lednu ale mají nastoupit také nové Radeony řady RX 6700, takže Lisa Su jistě utrousí pár slov i o nich. 
 
Dále by mohly být představeny také nové Ryzeny. AMD si ostatně vytvořilo pro ně cenový prostor, neboť řada Ryzen 5000 obsahuje modely s cenami mezi 300 a 800 dolarů. AMD se bohužel zdráhá nabízet levnější moderní procesory a spíše spoléhá na to, že zákazníci využijí zlevňující modely starších generací, což ale nemusí být zrovna špatný přístup, ale levné a moderní 4 či 6jádrové procesory na trhu i tak jednoznačně chybí. 
 
Pak ještě může přijít řeč na nová APU, a to konkrétně mobilní Cezanne a Lucienne (Renoir Refresh), čili Ryzen 5000 pro notebooky. Je toho tak dost, co může být hned zkraje nového roku představeno a to jsme ještě nezmínili další případné novinky jako sérii Radeon RX 6600 nebo mobilní verze RDNA 2. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru
Astronomové už identifikovali na tři čtvrtě milionů kvasarů, čili aktivních jader galaxií, kde sídlí supermasivní černé díry, respektive by tomu tak mělo být. A jeden z nich s označením J0313-1806 je starý, velice starý. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos
Aktuálně se mohou zákazníci v případě konektorového vybavení nových monitorů zajímat spíše o to, zda mají či nemají rozhraní HDMI 2.1. Vedle toho je tu ovšem i nové rozhraní DisplayPort 2.0.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář