www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech Ergo M575: nový trackball funguje i přes Bluetooth

Logitech Ergo M575: nový trackball funguje i přes Bluetooth
, , aktualita
Logitech po třech letech představil nový trackball, který může být zajímavou alternativou k myši pro uživatele vyžadující vysokou ergonomii. Design je velmi podobný původnímu modelu M570, ale kromě jiného přibyla podpora Bluetooth.
K oblíbeným
reklama
Logitech je jednou z posledních společností, která se ještě věnuje výrobě počítačových trackballů. Před třemi lety představila model MX Ergo a nyní přidává novinku Ergo M575. Přichází v době, kdy se řada zaměstnanců dobrovolně či nuceně přesunula do home office, takže možná řeší, jakým způsobem vylepšit pohodlí při celodenní práci mimo kancelář. Kromě vysoké ergonomie umožní nový trackball také výrazně ušetřit místo na pracovním stole, neboť nevyžaduje myší pohybovat po podložce. To znamená ideální řešení pro situace, kdy máte k dispozici pouze malý prostor nebo naopak stůl plný zbytečností.
 
 
Při použití trackballu tedy nedochází k pohybu paže, neboť pohyb kurzoru po monitoru uživatel ovládá pomocí rolovacího kolečka a svého palce. Ukazováček a prsteníček potom mohou klikat na pravé a levé tlačítko myši, případně využívat rolovací kolečko pro posouvání stránky. Nechybí ani tlačítka zpět a vpřed, které se budou hodit hlavně při používání internetového prohlížeče. Tvar trackballu byl navržen pro maximální ergonomii, což lze poznat hned na první pohled. Poloha prstů při používání rolovacího kolečka je prý přirozenější než v případě běžné myši. Výrobce navíc slibuje, že díky minimálnímu pohybu nutnému k ovládání trackballu dochází k menšímu namáhání prstů i celé ruky.
 
 
Logitech Ergo M575 se svým designem podobá spíše modelu M570 z roku 2010 než MX Ergo. K dispozici je v grafitové a bílé (světle šedé) barvě. Kolečko lze pro snadnější údržbu snadno vyjmout a výrobce slibuje pohodlí bez ohledu na velikost dlaně – tedy za předpokladu, že jste praváci. Trackball lze bezdrátově připojit k počítačům s Windows nebo macOS, případně tabletům iPad. K dispozici je technologie Bluetooth Low Energy či USB dongle, který je součástí balení. O napájení se stará jediná baterie AA s výdrží až 24 měsíců. Velká část plastů použitých pro výrobu produktu navíc pochází z recyklovaných zdrojů – konkrétně 50 % v případě tmavé a 21 % v případě světlé varianty. Papírový obal potom pochází z lesů s certifikací FSC.
 
Nový trackball Logitech Ergo M575 je již dostupný na trhu. Zájemci si mohou produkt pořídit přímo na oficiálních stránkách Logitech.com za 1 389 Kč.
 

Technické parametry trackballu Logitech Ergo M575

  • Typ připojení: Přijímač USB 2,4 GHz nebo Bluetooth LE (dosah 10 m)
  • Snímač: Pokročilé optické snímání Logitech Advanced; max. hodnota až 2000 dpi
  • Počet tlačítek: 5 (levé/pravé, zpět/vpřed, rolovací kolečko s prostředním tlačítkem)
  • Rozměry trackballu: 134 x 100 x 48 mm
  • Hmotnost trackballu: 145 g
  • Systémové požadavky pro Bluetooth: Bluetooth LE, Windows 8, 10 nebo novější, macOS 10.13 nebo novější, iPadOS 13.4 nebo novější
  • Systémové požadavky pro USB přijímač: volný port USB-A, Windows 7,8,10 nebo novější, macOS 10.13 nebo novější
  • Typ baterie: 1x AA (přiložená)
  • Životnost baterie: až 24 měsíců s USB přijímačem, až 20 měsíců s Bluetooth


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář