www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech Ergo M575: nový trackball funguje i přes Bluetooth

Logitech Ergo M575: nový trackball funguje i přes Bluetooth
, , aktualita
Logitech po třech letech představil nový trackball, který může být zajímavou alternativou k myši pro uživatele vyžadující vysokou ergonomii. Design je velmi podobný původnímu modelu M570, ale kromě jiného přibyla podpora Bluetooth.
K oblíbeným
reklama
Logitech je jednou z posledních společností, která se ještě věnuje výrobě počítačových trackballů. Před třemi lety představila model MX Ergo a nyní přidává novinku Ergo M575. Přichází v době, kdy se řada zaměstnanců dobrovolně či nuceně přesunula do home office, takže možná řeší, jakým způsobem vylepšit pohodlí při celodenní práci mimo kancelář. Kromě vysoké ergonomie umožní nový trackball také výrazně ušetřit místo na pracovním stole, neboť nevyžaduje myší pohybovat po podložce. To znamená ideální řešení pro situace, kdy máte k dispozici pouze malý prostor nebo naopak stůl plný zbytečností.
 
 
Při použití trackballu tedy nedochází k pohybu paže, neboť pohyb kurzoru po monitoru uživatel ovládá pomocí rolovacího kolečka a svého palce. Ukazováček a prsteníček potom mohou klikat na pravé a levé tlačítko myši, případně využívat rolovací kolečko pro posouvání stránky. Nechybí ani tlačítka zpět a vpřed, které se budou hodit hlavně při používání internetového prohlížeče. Tvar trackballu byl navržen pro maximální ergonomii, což lze poznat hned na první pohled. Poloha prstů při používání rolovacího kolečka je prý přirozenější než v případě běžné myši. Výrobce navíc slibuje, že díky minimálnímu pohybu nutnému k ovládání trackballu dochází k menšímu namáhání prstů i celé ruky.
 
 
Logitech Ergo M575 se svým designem podobá spíše modelu M570 z roku 2010 než MX Ergo. K dispozici je v grafitové a bílé (světle šedé) barvě. Kolečko lze pro snadnější údržbu snadno vyjmout a výrobce slibuje pohodlí bez ohledu na velikost dlaně – tedy za předpokladu, že jste praváci. Trackball lze bezdrátově připojit k počítačům s Windows nebo macOS, případně tabletům iPad. K dispozici je technologie Bluetooth Low Energy či USB dongle, který je součástí balení. O napájení se stará jediná baterie AA s výdrží až 24 měsíců. Velká část plastů použitých pro výrobu produktu navíc pochází z recyklovaných zdrojů – konkrétně 50 % v případě tmavé a 21 % v případě světlé varianty. Papírový obal potom pochází z lesů s certifikací FSC.
 
Nový trackball Logitech Ergo M575 je již dostupný na trhu. Zájemci si mohou produkt pořídit přímo na oficiálních stránkách Logitech.com za 1 389 Kč.
 

Technické parametry trackballu Logitech Ergo M575

  • Typ připojení: Přijímač USB 2,4 GHz nebo Bluetooth LE (dosah 10 m)
  • Snímač: Pokročilé optické snímání Logitech Advanced; max. hodnota až 2000 dpi
  • Počet tlačítek: 5 (levé/pravé, zpět/vpřed, rolovací kolečko s prostředním tlačítkem)
  • Rozměry trackballu: 134 x 100 x 48 mm
  • Hmotnost trackballu: 145 g
  • Systémové požadavky pro Bluetooth: Bluetooth LE, Windows 8, 10 nebo novější, macOS 10.13 nebo novější, iPadOS 13.4 nebo novější
  • Systémové požadavky pro USB přijímač: volný port USB-A, Windows 7,8,10 nebo novější, macOS 10.13 nebo novější
  • Typ baterie: 1x AA (přiložená)
  • Životnost baterie: až 24 měsíců s USB přijímačem, až 20 měsíců s Bluetooth


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC se spojilo s Googlem a AMD při vývoji 3D čipů pro novou továrnu TSMC se spojilo s Googlem a AMD při vývoji 3D čipů pro novou továrnu
Různé pokročilé způsoby pouzdření jsou vyvíjeny a nabízeny už dlouho, ovšem prozatím se z nich nestal všudypřítomný standard. To by se ale mělo v budoucnu změnit a pracovat na tom chce TSMC nyní v přímé spolupráci s Googlem a AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC uvádí dva 31,5" prohnuté herní monitory G2 s FreeSync Premium AOC uvádí dva 31,5" prohnuté herní monitory G2 s FreeSync Premium
Společnost AOC se přihlásila se dvěma monitorovými novinkami, které jsou určeny pro hráče žádající velkou úhlopříčku. V nabídce tu jsou dvě rozlišení, což dává možnost volby dle výkonu počítačové sestavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Benchmarky GeForce RTX 3060 Ti: v 3DMarku o 10 % slabší než RTX 3070 Benchmarky GeForce RTX 3060 Ti: v 3DMarku o 10 % slabší než RTX 3070
V posledních dnech se čím dál tím více mluví o příchodu nové GeForce RTX 3060 Ti. Máme tu další uniklé benchmarky, tentokrát v 3DMarku a Geekbench. V tom prvním ukazuje jen o zhruba 10 % horší výkon oproti RTX 3070.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Crysis Remastered odhaluje ceny, které herní firmy platí za ochranu Denuvem Crysis Remastered odhaluje ceny, které herní firmy platí za ochranu Denuvem
Crysis Remastered přišel po průtazích na trh letos pozdě v létě, alespoň ve verzi pro PC, a to chráněn notorický známým DRM Denuvo. Nyní unikl na web dokument, který ukazuje finanční stránku věci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů