Práce s klasickou myší oslabuje zápěstí a jeho dlouhodobé držení v nepřirozeně ohnuté poloze může mít za následek nepříjemné problémy, jimž vévodí notorický známý zánět karpálního tunelu. Nemusí jít ale rovnou o něj, jako prostě o bolest, brnění jako projevy dlouhodobého používání počítačové myši.
Problém je především ten, že klasické myši nás nutí mít dlaň položenou na stůl, přičemž přirozená poloha odpovídá spíše tomu, když držíme půllitr s pivem. Z toho vyplývá nejen to, co je zdravější než práce s klasickou myší, ale i to, jak by měly vypadat jejich ergonomické modely.
.jpg)
Logitech MX VERTICAL nás donutí držet ruku tak, aby byl palec nahoře a ostatní prsty byly v rovině značně šikmo na rovinu stolu, a to v úhlu 57 ° (Logitech tomu říká "handshake position"). To je jistě daleko přirozenější poloha, ale je otázka, jak na tom budeme s přesností ovládání ukazatele, ale to bude především o zvyku.
Bez ohledu na fyzické zpracování jde o klasickou počítačovou myš se senzorem o rozlišení 4.000 dpi, o němž Logitech zase tvrdí, že díky němu můžeme omezit celkové pohyby s myší a snížit únavu z práce. Je ale jasné, že každý z nás si nastaví citlivost myši a rozlišení především tak, aby mu to vyhovovalo z hlediska přesnosti. Však si můžeme koupit třeba myš s rozlišením 12.000 dpi a mikroskopickým pohybem přelétnout ukazatelem celou obrazovku. Méně námahy to jistě bude, použitelné to však nebude.

Logitech MX VERTICAL spoléhá na bezdrátové rozhraní a napájení z akumulátoru, který má na plné nabití vydržet asi 4 měsíce a pokud mu dopřejeme v případě potřeby minutové nabíjení, vydrží pak asi 3 hodiny. Rozhraní také podporuje technologie Logitech Easy-Switch a Logitech Flow pro snadné přepínání mezi zařízeními, takže jde bezpochyby o Logitech Unifying.
Myš bude k dispozici od tohoto měsíce za doporučenou cenu 100 dolarů, takže jako obvykle nejde o žádnou láci.
Zdroj: Logitech