www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech uvádí dvě tiché myši a jeden speciál

Logitech uvádí dvě tiché myši a jeden speciál
, , aktualita
Logitech si pro nás připravil celkem tři nové myši, a to M330 Silent Plus a M220 Silent zaměřené na tichý provoz, jaké tato firma připravila vůbec poprvé. Vedle toho tu je také model M720 Triathlon pro více zařízení.
K oblíbeným
reklama
Myši M330 Silent Plus a M220 Silent označil Logitech za vůbec první své myši, které jsou zaměřeny na tichý provoz. Jde tak pochopitelně o zvuk cvakání tlačítek a otáčení kolečka, který by měl být velice slabý až neslyšný, a to nyní těžko posoudíme. Logitech se tak snaží cílit na ne zrovna malou skupinu uživatelů, které cvakání tlačítek obtěžuje, přičemž ti měli dříve zájem spíše o tiché klávesnice, na což už výrobci včetně Logitechu dávno reagovali.
Logitech M220 Silent


Logitech uvádí, že M330 Silent Plus a M220 Silent mají mít standardní hmatovou odezvu při stisku tlačítek, ale jejich "hlučnost je o více než 90 procent nižší oproti standardním myším". Získaly díky tomu osvědčení Quiet Mark od Noise Abatement Society (Společnosti pro potírání hluku). Optický systém Logitech Advanced Optical Tracking zase slibuje, že bude pracovat na téměř jakémkoliv povrchu.
Logitech M330 Silent Plus


Oba modely využívají bezdrátové rozhraní s miniaturním transmitterem pro rozhraní USB s dosahem do deseti metrů. Podporují všemožné operační systémy včetně Chrome OS a Linuxu a výrobce uvádí, že zvláště M330 má dlouhou výdrž, neboť její baterie má pracovat po dobu až dvou let. To ale pochopitelně bude záviset na míře využití. M220 má udávanou výdrž 18 měsíců a na rozdíl od M330 je vhodná pro levou i pravou ruku a je také menší a levnější s cenou 689 Kč (od října), zatímco M330 bude stát 1090 Kč (také od října).

Pak tu máme M720 Triathlon, jejíž název napovídá, že k ní můžeme najednou připojit až tři rozhraní a mezi nimi se snadno a rychle přepínat. Můžeme ji tak využít s různými zařízeními se systémy Windows, Mac OS, Chrome OS, Android a Linux. A jak je vidět na fotografii, na hřbetě myši jsou kontrolky, které nám ihned ukáží, k čemu je myš právě připojena.

Logitech nemusí ani ve zprávě uvádět logickou věc, a sice že pro využití Easy-Swith pro spárování s více zařízeními bude zapotřebí rozhraní Bluetooth. Vedle něj lze ale využít také rádiové rozhraní s transmitterem Logitech Unifying. Vedle toho tu je dvourežimové kolečko, které můžeme otáček po krocích s aretací, nebo volně, a prolétnout tak i dlouhý dokument během sekund. Na jednu tužkovou baterii dokáže tato myš pracovat až dva roky.

Logitech M720 Triathlon je k dostání již nyní přímo u výrobce za cenu 1890 Kč.

Zdroj: TZ Logitech
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek