reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Logout

| Digimanie
Registrace: 31.1.2006
Komentářů: 91, score -0.2 | Digimanie: 6/0.0
Účast v Expertiádách: 77 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 7 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 19.12.2022 s hodnocením +6:
Jako že sověti jsou první, a američané to pak udělají sice později, ale s pořádnou technologickou základnou, nikoli ­"na koleně­", takže to dotáhnou podstatně dál.

Vzheldem k tomu, že např. Kinžál není defakto nic jiného, než balistická raketa, které z nějakého důvodu říkají hypersonická, tak to vlastně dosti sedí.

Pro technologicky zaostalý stát, jako byl svého času SSSR a jako je teď Rusko není nic horšího, než ­"probudit­" technologického leadera.
Komentář z 12.12.2023 s hodnocením +1:
Ta by skončila tak jako tak ­- Čína do vývoje vlastních technologií investuje už nějakou dobu.

Tady jde o to, jak rychle a jak dobře je vyvine ­- a v tom sankce Číně nijak nepomohou, naopak ji mohou zdržet, protože bude mít méně prostoru na krádeže technologií.
Komentář z 28.2.2021 s hodnocením 0:
Jenže Trump ty firmy, o kterých se jedná NEDUSIL. Žijete asi v nějaké alternativní realitě. V tom světě, v kterém žiji já, žádná cla na polovodiče z Tchajwanu nebyla. A jestli Trump někoho v tomto oboru dusil, tak prostřednictvím sankcí čínské polovodičové firmy, čímž naopak snižoval v oboru konkurenci a tedy těm firrmám, o které se jedná: tedy TSMC, Intel apod, naopak pomáhal.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 27.2.2021 s hodnocením -4:
Ano, narozdíl od Trumpa udělal první kroky k jedinému řešení, které funguje: Když od někoho něco chceš, musíš mu něco nabídnout.
Dokud jako Trump máš plno řečí, ale ve výsledku každého kolem sebe naštveš, tak moc lidí ke spolupráci nepřilákáš...
Komentář z 27.2.2021 s hodnocením -2:
Mícháte dohromady hrušky s jabkama, abyste si nějak Trumpa ospravedlnil.

- Trump nikdy žádná cla na výrobu čipů nezavedl.
- A vojenské vyhrožování Tchajwanu? Vždyť naopak začal tlačit na Čínu více, než se tlačilo předtím.
- Co se týče Korei, tak tam chvíli koketoval, když si myslel, jak je geniální vyjednávač s Kimem. Prohlásil masového vraha za svého přítele, a nebylo z toho stejně vůbec nic....

Takže je to právě naopak ­- Trumpova chaotická politika, kdy si myslel, že firmy nějak utáhne na svoji ­"overhelming personality­". Jenže to jaksi nefunguje. Fungují úplně normální věci jako všude jinde: když chceš, aby firmy k Tobě přišli, tak nesmíš planě vyhrožovat, musíš firmám něco nabídnout. To Biden nabídnul.... a najednou to jde....
Komentář z 12.12.2023 s hodnocením -1:
Co, že Čína nalepí na procesor nálepku 5nm?

Tato čísla už dávno nejsou nic jiného než ­"marketingové nálepky­" ­- a to se netýká jen čínských procesů. Takže dokud neuvidíme skutečný výkon procesoru, densitu a výtěžnost, tak to nesvědčí o ničem.

Čína samozřejmě není Rusko a má potenciál zakázané technologie dohánět. Si fakt ale myslíš, že když Číně ty technologie budeme dávat, že na jejich výrobu rezignuje? Houby, jen jí to pomůže ve vývoji. Současný trend USA a Evropy je správný ­- jen prostě to, že jsme Čínu tak dlouho ­"krmily­", tak nejde vyřešit ze dne na den....