reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Logout

| Digimanie
Registrace: 31.1.2006
Komentářů: 87, score -0.3 | Digimanie: 6/0.0
Účast v Expertiádách: 77 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 5 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 19.12.2022 s hodnocením +6:
Jako že sověti jsou první, a američané to pak udělají sice později, ale s pořádnou technologickou základnou, nikoli ­"na koleně­", takže to dotáhnou podstatně dál.

Vzheldem k tomu, že např. Kinžál není defakto nic jiného, než balistická raketa, které z nějakého důvodu říkají hypersonická, tak to vlastně dosti sedí.

Pro technologicky zaostalý stát, jako byl svého času SSSR a jako je teď Rusko není nic horšího, než ­"probudit­" technologického leadera.
Komentář z 28.2.2021 s hodnocením 0:
Jenže Trump ty firmy, o kterých se jedná NEDUSIL. Žijete asi v nějaké alternativní realitě. V tom světě, v kterém žiji já, žádná cla na polovodiče z Tchajwanu nebyla. A jestli Trump někoho v tomto oboru dusil, tak prostřednictvím sankcí čínské polovodičové firmy, čímž naopak snižoval v oboru konkurenci a tedy těm firrmám, o které se jedná: tedy TSMC, Intel apod, naopak pomáhal.
Komentář z 28.2.2021 s hodnocením -1:
"Jasně, naslibovat prachy, to je teda řešení...­"
Je hezké, jak se snažíte najednou defakto vymezovat proti socialismu, a na druhou stranu kritizujete jediné NESOCIALISTICKÉ řešení. Tedy že když něco od firmy chci, tak si to od ní koupím. To přesně jsou dotace a v tomto smyslu na nich není nic špatného ani socialistického: pokud nějaký stát stojí o to, aby daná výroba probíhala u něj, tak si to od té firmy prostě koupí.

Jinak se vymezujete lživě, protože: ­" Jen sosat dotace, a až to krachne, tak ať to stát zaplatí.­" ­- o jakýchkoli zárukách zde ­(a ani v realitě­) není ani slovo, takže to je jen Váš vymyšlený konstrukt. Biden prostě chce výrobu polovodičů v USA, tak zaplatí firmám za to, aby výrobu přesunuli. Jaký jiný mechanismus byste si představoval?

Nutit je k tomu silou? Nějakými drastickými omezeními? Hypnózou?

"Ne, je to jen další tlučhuba, který nedokáže vůbec nic. ­"
Soudíte, aniž byste měl šanci nějak posuzovat reálné výsledky. Tomu se říká předsudek.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 27.2.2021 s hodnocením -4:
Ano, narozdíl od Trumpa udělal první kroky k jedinému řešení, které funguje: Když od někoho něco chceš, musíš mu něco nabídnout.
Dokud jako Trump máš plno řečí, ale ve výsledku každého kolem sebe naštveš, tak moc lidí ke spolupráci nepřilákáš...
Komentář z 27.2.2021 s hodnocením -2:
Mícháte dohromady hrušky s jabkama, abyste si nějak Trumpa ospravedlnil.

- Trump nikdy žádná cla na výrobu čipů nezavedl.
- A vojenské vyhrožování Tchajwanu? Vždyť naopak začal tlačit na Čínu více, než se tlačilo předtím.
- Co se týče Korei, tak tam chvíli koketoval, když si myslel, jak je geniální vyjednávač s Kimem. Prohlásil masového vraha za svého přítele, a nebylo z toho stejně vůbec nic....

Takže je to právě naopak ­- Trumpova chaotická politika, kdy si myslel, že firmy nějak utáhne na svoji ­"overhelming personality­". Jenže to jaksi nefunguje. Fungují úplně normální věci jako všude jinde: když chceš, aby firmy k Tobě přišli, tak nesmíš planě vyhrožovat, musíš firmám něco nabídnout. To Biden nabídnul.... a najednou to jde....