reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

luky_pribyl

| Svět mobilně
Registrace: 29.5.2020
Komentářů: 95, score 1.4 | Svět mobilně: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 1.12.2021 s hodnocením +8:
Jedna z oblastí, kde by EU mohla nade vší pochybnosti prokázat svůj smysl, je právě tato oblast, tedy oblast strategických investic přesahujících možnosti států. Jestli EU nedokáže podpořit a zajistit výrobu takto zásadní produkce, tak je to dost smutné a je to doklad toho, že jsou eurobyrokrati mimo realitu. Místo toho nás žene do energetické závislosti, polovodičové závislosti. Ono to tu bude ze setrvačnosti fungovat ještě nějakou dobu i se špatným vedením. Ale až Čína vytlačí Evropské automobilky svými elektromobily ­(třeba i tím, že těm evropským nedodá třeba baterie­), tak bude pozdě začít dvacet let něco vyvíjet.
Komentář z 21.12.2022 s hodnocením +6:
U takových projektů si vždy povzdechnu: ­"Kdyby na takové věci šla pětina dotací, co na ty zelené nesmysly, a byla pro ně aspoň pětinová politická podpora, kde jsme mohli být... Jenže to by bylo levné, problém by to řešilo a nebyl by důvod pro ­"zelený­" byznys­".
Komentář z 30.5.2023 s hodnocením +4:
To je ironie, nebo mi něco uniklo? Vždyť tam lithium je.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 25.4.2022 s hodnocením -11:
Nabíjet telefony přes kabel je stejně předpotopní. Mám pár bezdrátových nabíječek ­(jasně, vede k nim taky kabel :­-­) ­) a nabíjím tel přes ně. Samozřejmě jde o to mít telefon, který s jistotou zvládne provoz aspoň od rána do pozdního večera ­(spíš 24h­). Pak nové nabíječky nejsou v podstatě potřeba a já bych je v balní telefonu oželel úplně. Díra na nabíjení je stejně jen mechanicky namáhané místo náchylné k rozbití.
Komentář z 3.10.2022 s hodnocením -2:
Takže pro potřeby ČR bychom potřebovali ­(kdyžtak mě prosím opravte, jestli jsem se seknul­) cca 214 takových věcí, abychom dosáhli instalovaného výkonu našich elektráren a cca 506, aby plně nabité pokryly !průměrnou! spotřebu na 24h. Tzn. že to by ani náhodou nestačilo a jen na tuto zálohu na 24h by bylo potřeba něco přes tři bilióny Kč. No úplně Future Is Here :­-D Jo, já chápu, že není potřeba hned nahradit všechny elektrárny a jsem rád za jakýkoliv pokrok. Ale pořád mi vychází, že už tu měly být rozestavěné­/dostavovány další 3 jaderné elektrárny nebo nové bloky ­(strašně drahé za cca 600 mld., i kdyby 1 bln.­), které by na další dvě tři dekády pokryly potřebu elektrické energie, než tyto hračky dospějí. No ale pozdě, takže oprášit krumpáče na a jdeme pálit uhlí o 106. Pokrok nezastavíš.
Komentář z 4.10.2022 s hodnocením -1:
No, ale jak píšete, já psal o našich podmínkách. Samozřejmě pokud bych žil v Kalifornii, tak bych o solárech a nějaké té baterce uvažoval. Tam ten solár i v jejich ­"zimě­" pohodlně utáhne tepelné čerpadlo ­(a i při selhání člověk v domě nezmrzne­), takže u nich to má přidanou hodnotu schopnosti pře­/žít off­-grid, kdyby něco. Myslím, že kalifornská energetika je pověstná... Takže tam a pro domácnosti fajn. Nicméně pro průmysl to dle mého názoru není ani tam, vždyť ta baterka samotná je dražší než JE. Nebo není?