reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Má pro dnešní hardware sběrnice PCI Express 3.0 smysl?

, , aktualita
Má pro dnešní hardware sběrnice PCI Express 3.0 smysl?
Dle serveru VR-Zone a jeho testů spíše ne. Redaktoři testovali na dnešním hi-end hardware, tedy procesorech Intel Core i7 "Sandy Bridge-E" a grafické kartě AMD Radeon HD 7970, která oficiálně ještě ani nepřišla na trh. Zmíněné procesory...
Má pro dnešní hardware sběrnice PCI Express 3.0 smysl?
Dle serveru VR-Zone a jeho testů spíše ne. Redaktoři testovali na dnešním hi-end hardware, tedy procesorech Intel Core i7 "Sandy Bridge-E" a grafické kartě AMD Radeon HD 7970, která oficiálně ještě ani nepřišla na trh. Zmíněné procesory Intel sice sběrnici PCI Express 3.0 oficiálně nepodporují, ale to pouze znamená, že organizace PCI-SIG ještě nevydala potřebou certifikaci. Jinak jsou na toto rozhraní připraveny i se svým čipsetem Intel X79.

Sběrnice PCI Express 3.0 má oproti verzi 2.0 přinést dvojnásobnou propustnost, čili 8 GT/s (GT jako gigatransfers) a nějaká další vylepšení ohledně integrity dat, apod. To na první pohled působí velmi slibně, ale je samozřejmě otázkou, zda takovou propustnost dnešní hardware a především software vůbec bude schopen využít.

Dnes VR-Zone vydal aktualizovaný článek zkoumající rozdíly mezi starší a zbrusu novou sběrnicí, jenž obsahuje i LuxMark pro OpenCL. K tomu využil základní desku ASUS Rampage IV Extreme (X79) s nejnovějším BIOSem verze 1004. A výsledek? Neprůkazné zlepšení výkonu, a to s rozdílem pod jedno procento.

VR-Zone ale ještě chystá recenzi s využitím více karet v CrossFire a zapojí také benchmarky F@H či Bitcoin, kde by se již mohly ukázat výraznější rozdíly.

Zdroj: VR-Zone
reklama
reklama
reklama