www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

macOS Big Sur může ze staršího Macbooku Pro udělat těžítko

macOS Big Sur může ze staršího Macbooku Pro udělat těžítko
, , aktualita
Na internetu se množí nespokojené příspěvky majitelů Macbooku Pro z let 2013 a 2014, kterým se počítač po přechodu na macOS Big Sur nepodařilo nastartovat. Není to navíc jediný problém, který potkal tuto aktualizaci.
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících se často mluví o problematických aktualizacích Windows 10, kvůli kterým si Microsoft vysloužil řadu posměšků nejen od vlastních uživatelů, ale také příznivců konkurenčního Applu. Ačkoliv má firma z Cupertina velkou výhodu v tom, že vydává software pouze pro svůj vlastní hardware, čas od času se problémy nevyhnou ani počítačům s nakousnutým jablkem. Minulý týden vydaný macOS Big Sur způsobil vrásky na čele především majitelům starších 13palcových Macbooků Pro, které byly představeny na podzim 2013 nebo v létě 2014. Pokud používáte některý z uvedených počítačů, doporučujeme s aktualizací na nejnovější verzi macOS raději počkat.
 
 
Web Macrumors.com totiž v posledních dnech zaznamenal mnoho příspěvků na stránkách podpory Applu, diskuzních fórech, platformě Reddit nebo sociálních sítích, jako je Twitter, právě od majitelů zmiňovaných Macbooků. Většina z nich si stěžuje na stejný problém – po upgradu na macOS Big Sur se z jejich počítače nepoužitelné těžítko. Po restartu se totiž ukáže pouze černá obrazovka a nefunguje funkce Zotavení, resetování paměti NVRAM nebo řadiče pro správu systému (SMC) ani další nástroje, které by mohly pomoci uvést Macbook Pro zpět do provozuschopného stavu. Prozatím se neobjevilo žádné spolehlivé řešení, které by uživatelům umožnilo opravit zařízené svépomocí bez zvláštních znalostí.
 
Při komunikaci se zákaznickou podporou Apple radí odeslání dotčeného Macbooku Pro do servisního střediska. Zatím není jasné, zda bude oprava prováděna zdarma, neboť dané počítače jsou již zcela jistě po záruce. Otázkou také zůstává, kolik uživatelů tato chyba postihla a zda nehrozí i dalším laptopům od Applu. Každopádně se nejedná o první problém macOS Big Sur. Mimo jiné web Apple Insider informoval, že kvůli neplatnému certifikátu nebylo možné minulý čtvrtek po dobu několika hodin stáhnout tuto aktualizaci do počítačů Mac. Ze stejné příčiny nemuselo fungovat ani stahování aplikací či jiné služby od Applu.
 
 
macOS Big Sur přináší menší designové změny, jako jsou zaoblenější ikony. Fanoušci se shodují, že se systém nyní o něco více podobá mobilním zařízením. Přispělo k tomu i nové Ovládací centrum, které se do Maců dostalo právě z iPhonů a iPadů. Po kliknutí na nabídku vpravo nahoře může uživatel snadno ovládat základní funkce, jako je Wi-Fi, Bluetooth, jas displeje, hlasitost zvuku nebo přehrávání médií. macOS Big Sur přináší podle Applu také největší aktualizaci Safari od jeho vzniku. Internetový prohlížeč by měl až o 50 % rychlejší než Chrome a obsahuje nové funkce, jako je podpora 4K HDR na YouTube a Netflixu, integrovaný překladač webů nebo přepracovaná úvodní stránka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář