reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Magic Cube AIO - malá skříň i pro EATX

13.4.2012, Jan Vítek, aktualita
Magic Cube AIO - malá skříň i pro EATX
Tchaj-wanský výrobce Cubitek se pochlubil malou počítačovou skříní Magic Cube AIO, která je dle něj světově nejmenším modelem, do nějž mohou uživatelé vměstnat i základní desku formátu Extended ATX (EATX). Skříň má rozměry 244 x 492 x 477...
Tchaj-wanský výrobce Cubitek se pochlubil malou počítačovou skříní Magic Cube AIO, která je dle něj světově nejmenším modelem, do nějž mohou uživatelé vměstnat i základní desku formátu Extended ATX (EATX). Skříň má rozměry 244 x 492 x 477 mm (Š x V x H) a vyrobena je z hliníku s černým povrchem.

Magic Cube AIO obsahuje v podstatě jen jednu komoru, kterou téměř celou zabere základní deska a pouze dole zbylo místo na napájecí zdroj a pak po jednom 3,5" disku, 2,5" SSD a 5,25" ODD (optická mechanika). Pak ale bude možné vměstnat ještě tři další pevné disky a jedno SSD za tray základní desky, což již předtím napadlo třeba společnost Lian Li. Zde je ale tento prostor široký jen 19 mm.

Vzhledem k uspořádání skříně není divu, že se do ní vejdou karty s délkou až 36 cm. O chlazení se pak postarají dva přední 140mm ventilátory, jeden zadní 120mm a pak ještě modře podsvícený vrchní 140mm. Maximální výška procesorového chladiče přitom může být 180 mm, což by mělo stačit pro valnou většinu.

Nekonec zmíníme dva přední porty USB 3.0, stejně tolik USB 2.0 a dva audio konektory. Cena této skříně byla stanovena na 280 USD bez daně a dostupnost na měsíc květen.

Zdroj: TZ Cubitek
reklama