www.svethardware.cz
>
>
>

Magic Leap získal "za video" dalších 827 miliónů dolarů

Magic Leap získal "za video" dalších 827 miliónů dolarů
, , aktualita
S rozmachem virtuální reality se rozvíjí i rozšířená realita, v té se však jedná o začleňování virtuálních objektů do přirozeného světa. Například startup Magic Leap získává na svou realizaci další příspěvky.
K oblíbeným
reklama
Zatím nejznámějšími projekty pro rozšířenou realitu jsou v současnosti HoloLens od Microsoftu a Google Glass, Magic Leap ovšem demonstruje animované 3D objekty, které přirozené zapadají do interiérů.

Magic Leap vznikl v roce 2010, loni získal od investorů, mezi nimiž byli i Google a Qualcomm, finanční injekci ve výši 542 milionů dolarů. Nyní však obdrží další příspěvky od investorů a mělo by se jednat o 827 miliónů dolarů. Celkově to tak dělá téměř 1,4 miliardy dolarů kapitálu, který má Magic Leap k dispozici.

Magic Leap však zatím nepředvedl ani prototyp svého projektu, vypustil jen demonstrační videa a nějaké snímky. Na záběry z brýlí se můžete podívat na videu níže.


Na videu z října tohoto roku nebylo podle výrobce použito žádných efektů, má se jednat o záběry přímo z brýlí.

Obraz bude tvořen digitálním světelným polem, které bude vytvářeno speciálními brýlemi, jež si uživatel nasadí na hlavu. Společnost bude používat technologii, která projekci 3D obrazu vytváří až přímo v oku, to slibuje i vysoké rozlišení. Začleňování virtuálních objektů do prostředí bude opravdu realistické, protože software bude brát v potaz skutečné předměty kolem nás, jejich tvary a povrchy.


Magic Leaps umožňuje hrát hry v reálném prostředí, potenciál má i ve věcech vzdělávání, sledování filmů nebo v oblastech vědy.

Zdroj: forbes.com

reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala