maraou

Registrace: 25.11.2017
Komentářů: 24, score 1.8
Účast v Expertiádách: 1 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 1 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 5.1.2018 s hodnocením +5:
Ja upgradoval teda na ­"posledni chvili­" asi 30. prosince.
Nicmene nelituji, krom vzhledu doslo k vyraznemu zrychleni ­(7let stare core i5­-750 4GB RAM a konvencni disky­). Je to masina s HW kalibrovanym monitorem pouze na soft proofing a upravu fotek, jinak jedu na ponekud modernejsim NTB... Nicmene nelituji pro me plus. tuk tuk na drevo
Komentář z 29.12.2017 s hodnocením +5:
Souhlasím s nesmyslností heslového fašismu, ale třeba právě otisk prstu není povolený podle ISO 27 000, čímž je vázána řada firem např. v automobilovém průmyslu.

Problém totiž nastane v momentě, kdy jsou biometrické údaje kompromitovány. Heslo si změníte kolikrát je potřeba ale prstů máte jen deset.

V korporatni sfere nasadite dvoufaktorovou autentizaci na zaklade napr. hw karty, fortitokenu atd s polu s nepomerne jednodussim heslem. Ale na internetu je toto neproveditelne.
Navic si nejsem jist, jestli s vyjimkou sluzeb, jako Internetove bankovnictvi, e Goverment atp. je zadouci 100% identifikovatelnost uzivatele.
Komentář z 30.10.2018 s hodnocením +4:
Zda se, ze chiptuningu se v budoucnu oteviraji nove moznosti :)

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 16.12.2017 s hodnocením -1:
treba tady http:­/­/www.pcgamer.com­/how­-to­-set­-up­-nic­-teaming­-link­-aggregation­/
Z PC vedou dva kabely do jednoho switche ­(musi to byt managovatelny switch s podporou LACP ci jak se to jmenuje­) do NAS vedou opet dva kabely, nebo jeden 10GBE

Windows od verze 8.1 myslim a Windows server 2016 ­(nejsem si jist­).
Linux podporuje agregovani linek pro dve ruzna vlakna, tzn. ze muzete kopirovat 2 soubory kazdy 1GBE. Na jednom vlakne pouze 1GBE. Prenos jednoho souboru agregovanou rychlosti podporuje myslim pouze experimentalne. Nezkousel jsem ale pry to zatim neni nic moc.

QNAP i SYNOLOGY je zalozene na Linuxu, proto pokud potrebujete vyssi rychlost na jedno vlakno potrebujete Windows server, nebo 10GBE port na NASu.
Komentář z 26.11.2017 s hodnocením 0:
Takhle do hloubky do toho nevidim, nicmene kompatibilita office aplikaci je dlouhodobe tristni nehlede na pouzity format.
Komentář z 26.11.2017 s hodnocením 0:
Zakladni problem vsech Linuxovych adaptaci je ten, ze mocne rozsirene produkty MS nejsou shopne kompatibilne spolupracovat s nicim a to ani s vlastnimi produkty starsiho vydani.
Samozrejme chapu to, nebudou se otvirat svetu a riskovat ztratu slepice co nosi zlata vejce.