www.svethardware.cz
>
>
>

Materia 101: 3D tiskárna s Arduinem

Materia 101: 3D tiskárna s Arduinem
, , aktualita
Téma 3D tiskáren už není v médiích tak často propírané jako dříve, ale i tak se čas od času objeví nějaká novinka, která je pozoruhodná i pro běžného uživatele. V případě nového Materia 101 to platí dvojnásob.
K oblíbeným
reklama
Nová 3D tiskárna Materia 101 je totiž postavena na známé otevřené platformě Arduino, takže to platí i pro ni, a také bude na poměry 3D tiskáren velmi levná. I tak bude ale zaměřena spíše pro nadšence, kteří v ní najdou novou hračku, jež jim zprostředkuje vstupenku do světa 3D tisku. Ten je a bude nakloněn spíše profesionálům, jako jsou designéři, návrháři a další podobné procese. 3D tisk má ale velký potenciál se rozšiřovat i daleko za dosavadní hranice, ale o tom někdy jindy, podívejme se na Arduino Materia 101.

Nová tiskárna staví na základní desce Arduino Mega 2560, firmwaru Marlin a na jejím vývoji spolupracoval také Sharebot. Dle doporučení výrobce je Materia 101 ideální pro začátečníky a také vzdělávací instituce, jež takto mohou pro své studenty velmi levně získat první 3D tiskárnu, na níž se naučí základy tisku.

Specifikace tiskárny Arduino Materia 101 říkají, že jde o typ využívající technologii FFF (Fused Filament Fabrication), s jejíž pomocí dokáže pokrýt prostor 140 x 100 x 100 mm (+/- 5 mm). Co se týče rozlišení pro postavení tiskové hlavy (X a Y), pak to je 0,06 mm a výška jedné tištěné vrstvy (Z) může být už 0,0025 mm. Tiskárna využívá strunu materiálu PLA o průměru 1,75 mm a průměr trysky tiskové hlavy je 0,35 mm. PLA je pak taveno při teplotáchh 200 - 230 °C, ovšem mezi oficiálně nepodporované, ale otestované materiály pro tisk patří také Cristal Plex, PLA Thermosense/Sand/Flex, termoplastický polyuretan a PET.

Rozměry samotné tiskárny jsou 310 x 330 x 350 mm, hmotnost 10 kg a spotřeba činí 65 W.Na fotografiích si můžete všimnout také displeje s rozlišením 20 x 4 znaků.

Co se týče dostupnosti a ceny, pak veřejnost si bude moci tiskárnu Arduino Materia 101 poprvé prohlédnout od 3. do 5. října na Maker Faire Rome. K dispozici bude někdy později, a to v exkluzivně v Arduino Store za 600 euro v podobě kitu a za 700 euro v podobě již hotového sestaveného produktu.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek