Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Matias nabídne tiché mechanické klávesnice

21.9.2012, Jan Vítek, aktualita
Matias nabídne tiché mechanické klávesnice
V našich končinách ne zrovna známá společnost Matias si připravila klávesnice pro uživatele, kteří by rádi pracovali na komfortní mechanice, ale na druhou stranu je odrazuje, že takové klávesnice bývají obvykle hlučné. Novinkou je klávesnice...
V našich končinách ne zrovna známá společnost Matias si připravila klávesnice pro uživatele, kteří by rádi pracovali na komfortní mechanice, ale na druhou stranu je odrazuje, že takové klávesnice bývají obvykle hlučné. Novinkou je klávesnice Quiet Pro Keyboard, která bude dostupná v černém a stříbrném provedení. To černé má ale bohužel podklad kláves z lesklého plastu.

Klávesnice Quiet Pro Keyboard mají navazovat na model Tactile Pro, od nějž se budou lišit především nižší hlučností, na kterou si uživatelé zvykli s rozmachem hybridních membránových klávesnic a zvlášť těch nízkoprofilových. Firma Matias na nové klávesnici dle vlastních slov pracovala přes dva roky a nespoléhala se na obligátní tlačítka Cherry MX, ale vyvinula vlastní. Ta mají zajistit stejný pocit při psaní jako Tactile Pro, ale tišší provoz.

Matias také plánuje prodávat nová tlačítka jiným společnostem, takže se možná dočkáme i verze v podání známějších firem, jejichž produkty jsou u nás dobře dostupné. Dokonce je chce i prodávat na svých stránkách zájemcům o stavbu vlastní klávesnice.

Model Quiet Pro bude v USA k dispozici za 150 USD ve verzích pro PC i Mac. Více na stránkách společnosti (viz zdroj).

Zdroj: TZ Matias