www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Maximální takt Radeonu RX 6900 XT jsou BIOSem povolené 3 GHz

Maximální takt Radeonu RX 6900 XT jsou BIOSem povolené 3 GHz
, , aktualita
Příští týden vstoupí na trh grafická karta AMD Radeon RX 6900 XT, na kterou většina lidí bude zvědavá podobně jako na nové Bugatti. To znamená, že se možná pokochají testy s jejím výkonem, ale pořizovat si ji nebudou. Ovšem testy to budou asi zajímavé.
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon RX 6900 XT se stane konkurentkou pro GeForce RTX 3090, oproti níž nabídne výrazně nižší doporučenou cenu, a to 999 USD. Výkonnostně by ale nemusela vůbec zaostávat, možná právě naopak, i když pochopitelně jak kde. Už nyní ale známe její objektivní nevýhodu v podobě 16 GB paměti GDDR6, zatímco GeForce má ve výbavě 24 GB rychlejší GDDR6X. To se bude Radeon snažit dohnat pomocí 128 MB paměti Infinity Cache. 
 
 
Oproti Radeonu RX 6800 XT má nový RX 6900 XT o osm CU navíc, čili celkově 80 CU s 5120 Stream procesory, přičemž výchozí takty jsou u obou karet stejné: 2015 MHz Game Clock a 2250 Turbo. Radeon RX 6900 XT má však svou maximální možnou pracovní frekvenci posunutou o 200 MHz výš, a to právě na 3 GHz. 
 
 
Ukazují nám to dva screenshoty od Patricka Schura, z nichž budou mít radost především profesionální overclockeři, kteří se v případě karet RX 6800 XT už dokázali dostat na 2,8 GHz, ovšem přes tento stanovený limit zatím nejede vlak. Nikdo se tak ještě nedokázal dostat výš, takže RX 6900 XT s limitem na 3 GHz a bohatěji vybaveným GPU se v příštích týdnech jistě stanou základem pro další mnohé výkonnostní rekordy. 
 
 
O prolomení 2,8GHz limitu se krom jiných pokoušel také známý Roman “der8auer” Hartung, který k tomu využil RX 6800 XT Red Devil od firmy PowerColor, ovšem rovněž neúspěšně, přičemž karta by měla mít potenciál jít s taktem svého GPU ještě výš. To ale běžné uživatele stejně nemusí moc zajímat a trápit by to mělo spíše samotnou společnost AMD, neboť jde právě o takové rekordy, díky nimž se Radeony dostávají více do povědomí veřejnosti a zkrátka jde o součást marketingu. 
 
Stále jsme se také ještě nedozvěděli, zda AMD umožní svým AIB partnerům, aby přichystali vlastní verze Radeonu RX 6900 XT. Sapphire, PowerColor a jiný pravděpodobně vypustí na trh tyto karty pod svými značkami, ale jde právě o možnost vývoje jejich vlastních verzí, ne o přeprodej referenčních modelů.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře