reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Media Center (skoro) zdarma? V Superkoupi Světa hardware !

26.10.2006, redakce SHW, článek
Media Center (skoro) zdarma? V Superkoupi Světa hardware !
Nahradit TV tuner, video, DVD/HDD rekordér atd. počítačovým Media Centrem je - podle výsledků ankety na SHW - velmi zajímavým řešením. Jeho jedinou významnou (zato zásadní) chybou je cena. Připravili jsme pro vás proto speciální prodejní akci: kupte rodině na Vánoce Media Centrum - a ušetřete téměř polovinu běžné prodejní ceny !
Tématice počítače v roli multimediálního centra jsme se v poslední době podrobně věnovali v samostatných článcích: Koncept HTPC - co je dobré vědět a Příklad HTPC - FIC Spectra + Win MCE - a v samostatné recenzi jednoho z HTPC, FIC Spectra.

Už při zpracovávání recenze jsme nabyli dojmu, že právě tento HTPC je jedním z nejpovedenějších existujících Media Center. Ve spolupráci s firmou FIC, jejím českým zastoupením a s jejím evropským servisním centrem MICRONIC jsme proto pro čtenáře Světa hardware připravili jedinečnou možnost, jak pořídit Media Center v profesionálním provedení a zejména v atraktivním designu, který se perfektně hodí i do vašeho obývacího pokoje.
A protože podle diskuzí a výsledků ankety na Světu hardware jedinou významnou, zato podstatnou chybou Spectry je její cena, podařilo se nám dohodnout (téměř) neuvěřitelné: možnost prodávat základ Spectry za cenu pouhých 6 690 Kč (bez DPH). Za tuto (ani porovnatelnou) cenu srovnatelný HTPC jinde na českém trhu nepořídíte - proto jsme se tuto příležitost rozhodli nenechat jen tak utéct, takže vám ji nyní prezentujeme v plné parádě.

Kompletní HTPC pak získáte doplněním vhodného pevného disku, pamětí a procesoru - a samozřejmě Windows XP Media Center Edition, který si v OEM verzi můžete rovněž od nás koupit.


O co se vlastně jedná?V první řadě Vás zveme do našeho podpůrného fóra počítače HTPC Spectra, kde rádi zodpovíme případné dotazy.

FIC Spectra je základem pro počítač v pozici multimediálního centra. Nejedná se tedy o supervýkonný stroj, určený pro hraní Dooma 3 v plném rozlišení. Spectra je koncipována do pozice multimediálního všeuměla - v první řadě slouží pro přehrávání filmů, prohlížení vašich digitálních fotografií i videonahrávek, poslouchání zvukových nahrávek - a zejména ke sledování televize s možností snadného záznamu na pevný disk nebo DVD.

V kombinaci s operačním systémem Windows XP MCE (Media Center Edition) je její ovládání díky integrované multimediální nadstavbě natolik jednoduché, že i člověk počítačů neznalý (manželka, dcera, malé děti...) je může pomocí dálkového ovládání bez problémů zvládnout. Způsob ovládání je totiž velmi podobný tomu, který znáte z televizorů, různých DVD přehrávačů apod.

Při pohledu dovnitř však jde o plnohodnotný počítač se standardními komponenty, takže nic nebrání tomu, abyste HTPC využívali současně jako domácí souborový nebo poštovní server. A pokud chcete se Spectrou jako s běžným počítačem pracovat, multimediální nadstavbu můžete jednoduše ukončit - a máte před sebou standardní počítač s operačním systémem Windows XP.

To v praxi znamená, že pokud si uprostřed sledování filmu vzpomenete, že jste zapomněli odeslat důležitý e-mail, "shodíte" nebo minimalizujete multimediální nadstavbu, spustíte mailového klienta, e-mail odešlete - a vrátíte se zpět ke sledování filmu, který vám "neutekl", protože se nahrál na pevný disk. To vše bez toho, abyste se museli zvedat od televize, protože jste si ze stolku vytáhli malou bezdrátovou klávesnici, kterou po dopsání mailu vrátíte zpátky na její místo a vrátíte se ke svému oblíbenému dálkovému ovládání.Design Spectry je ztvárněn tak, aby v obývacím pokoji bez problémů zapadla mezi ostatní elektroniku, jejíž místo se nachází před Vaší pohovkou.

Prodej zajišťuje servisní středisko FIC Micronic, přičemž pro uskutečnění objednávky je třeba vyplnit formulář, po jehož odeslání bude zájemce ze strany firmy Micronic informován o přijetí a o podrobnostech doručení zásilky.

Na našem diskuzním fóru byla vytvořena nové sekce "FIC Spectra aneb co Vás zajímá", jež bude sloužit pro řešení různých otázek týkajících se Spectry ať už z hlediska technických parametrů a kompatibility komponent, tak i prodeje jako takového.

Spectru je možné zakoupit ve dvou provedeních. Buď jako samostatný barebone (tedy skříň se zdrojem a čtečkou paměťových karet + základní deska + analogový TV tuner + klávesnice a myš) nebo kompletní a odzkoušený systém. Možné konfigurace jsou tedy následující:


Barebone Spectra (cena: 6 690,- Kč bez DPH)HW Konfigurace
 • Case + zdroj (250W) + čtečka karet (8 in 1) + bezdrátová klávesnice s trackabllem + dálkové ovládání
 • Základní deska: FIC P4M-915GD1 (čipová sada i915G+ICH6)
  Grafická karta: integrovaná v čipové sadě (možnost rozšířit o LowProfile kartu pro PCIe)
  Audio: integrované na desce (Realtek ALC880, 7.1, Intel HD Audio)
  Síťová karta: integrovaná na desce (10/100Mbps, Realtek 8100C)
 • TV/FM tuner (analog): Hauppauge WinTV-PVR-150 MCE s hardwarovým MPEG 2 Encoderem

Je potřeba doplnit
 • Procesor (podpora procesorů s jádrem Prescott)
 • Operační paměť (podpora paměťových modulů DDR 333/400 MHz)
 • Pevný disk a optická mechanika (k dispozici jsou 4 porty SATA, 1 kanál PATA100)
 • Operační systém: Windows MCE 2005 OEM 1pack (URP2 EN w/CZ LIP SP2b)

Konektory Spectry
 • Přední konektory: 1x FireWire (4pin), 2x USB, 1x SPDIF IN (optický), 1x MIC IN, 1x LINE OUT
 • Zadní konektory: 2x SPDIF OUT (optický, cinch), 2x LINE OUT (cinch), 2x LINE IN (cinch), 1x FireWire (6pin), 2x IR blaster

Závazná objednávka (objednávat je možné už dnes)Domácí systém Spectra (cena: 15 100,- Kč bez DPH)


(kompletní a odzkoušená konfigurace)

HW konfigurace
 • Case + zdroj (250W) + čtečka karet (8 in 1) + bezdrátová klávesnice s trackabllem + dálkové ovládání
 • Základní deska: FIC P4M-915GD1 (čipová sada i915G+ICH6)
  Grafická karta: integrovaná v čipové sadě (možnost rozšířit o LowProfile kartu pro PCIe)
  Audio: integrované na desce (Realtek ALC880, 7.1, Intel HD Audio)
  Síťová karta: integrovaná na desce (10/100Mbps, Realtek 8100C)
 • TV/FM tuner (analog): Hauppauge WinTV-PVR-150 MCE s hardwarovým MPEG 2 Encoderem
 • Procesor Celeron D 346 (3.06 GHz, 256KB L2 cache, FSB 533MHz, EM64T)
 • Operační paměť: 512MB DDR400 (Hynix)
 • Pevný disk: WD2500JS (250 GB, 8MB cache, 7200rpm, SATA/300)
 • Optická mechanika: DVD/RW LG GSA-H10NBBB
 • TV tuner (digital - DVB-T): Leadtek WinFast DTV1000 T
Konektory Spectry
 • Přední konektory: 1x FireWire (4pin), 2x USB, 1x SPDIF IN (optický), 1x MIC IN, 1x LINE OUT
 • Zadní konektory: 2x SPDIF OUT (optický, cinch), 2x LINE OUT (cinch), 2x LINE IN (cinch), 1x FireWire (6pin), 2x IR blaster

Operační systém: Windows MCE 2005 OEM 1pack (URP2 EN w/CZ LIP SP2b)

Závazná objednávka (objednávat je možné už dnes)


Tuto kompletní konfiguraci je možné následovně modifikovat:

Doplatek za procesor Pentium 4 541 (3.2 GHz, 1MB L2 cache, 800MHz FSB, EM64T) + 900,- Kč
Doplatek za přidání TV tuneru Leadtek pro příjem digitálního televizního vysílání + 1300,- Kč
Doplatek za přidání druhého 512MB paměťového modulu (na celkovou kapacitu 1GB) + 1350,- Kč
Doplatek za přidání WiFi karty do slotu PCI i s anténkou + 600,- Kč

Dopravné a balné: 150,- Kč


Bonus


K prvním 16 objednaným kusům Domácího systému Spectra (komplet) bude navíc zdarma přidána WiFi karta určená pro PCI slot (2.4 GHz b/g, s externí anténou vhodnou pro instalaci do FIC Spectra)


* všechny uvedené ceny jsou bez DPH.

A na závěr seznam odkazů, které vás budou určitě zajímat:
reklama