www.svethardware.cz
>
>
>

Metro Exodus a vylepšená edice zdarma, co nabízí?

Metro Exodus a vylepšená edice zdarma, co nabízí?
, , aktualita
Deep Silver a 4A Games si připravili vylepšenou verzi hry Metro Exodus s podtitulem Enhanced Edition. Přichystána byla totiž verze PlayStation 5 a Xbox Series X|S, a tak tvůrci vytvořili i novou verzi pro PC. 
K oblíbeným
reklama
Loni v listopadu bylo potvrzeno, že Metro Exodus Enhanced Edition letos přijde v nových verzích pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X|S, a to jako upgrade zdarma. Je tak jen logické a spravedlivé, že když si tvůrci připravili novou verzi i pro PC, pak i ji dají majitelům původní kopie zdarma. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Metro Exodus je starý už téměř dva roky a tehdy přišel jako jedna z prvních AAA her s podporou ray tracingu, a to konkrétně globálního osvícení. Nová verze byla vylepšena především v tomto ohledu a začalo se už enginem (4A Engine). Namísto Ray Traced Global Illumination and Emissive Lighting tu je rovnou Fully Ray Traced Lighting Pipeline, přičemž samotná hra bude distribuována a instalována jako rovnou celý nový titul, čili nejde jen o nový patch pro starou verzi. 
 
Metro Exodus Enhanced Edition už bude přímo vyžadovat GPU s hardwarovou podporou ray tracingu. Bude tu konkrétně podpora technologie DLSS 2.0, která podává mnohem kvalitnější výsledky než první verze, přepracované osvícení scén už využije ray tracing pro každý zdroj světla a PC verze na rozdíl od konzolových bude mít také využitý ray tracing pro odrazy (DLSS 2.0 je pochopitelně také jen pro PC, a to s grafikami NVIDIA). 
 
 
Další vylepšení zahrnují už nastavitelný FOV, čili úhel pohledu, dále 4K textury a samozřejmě i vychytané bugy. Pokud máte Metro Exodus zakoupený v knihovně na Epic Games Store, Steamu či na GoGu, Enhanced Edition bude pro vás zdarma, ovšem přesné datum vypuštění na trh jsme se ještě nedozvěděli s tím, že půjde o jaro. 
 
Vedle toho se chystá také verze hry pro počítače Mac a systémy Linux. Bude tak později v tomto roce k dispozici jednak na Mac App Store, Steamu a Epic Games Store a linuxové verze se objeví na Steamu.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře