www.svethardware.cz
>
>
>

Mezi uživateli Steamu už vedou Windows 10 s 50 % podílem

Mezi uživateli Steamu už vedou Windows 10 s 50 % podílem
, , aktualita
Pokud by byly Windows 10 tak oblíbené všeobecně jako mezi uživateli Steamu, byl by Microsoft v sedmém nebi, jenomže to tak není. Vedle toho se můžeme podívat i na nejoblíbenější grafické karty.
K oblíbeným
reklama
Průzkum Steam Hardware and Software Survey byl aktualizován, a tak ukazuje stav ke konci roku 2016. Právě závěr tohoto roku přinesl systému Windows 10 překročení hranice 50 % podílu mezi uživateli Steamu, přičemž Windows 7 jsou druhé se souhrnnými necelými 34 procenty.

Pokud sečteme procenta různých verzí těchtýž systémů, vypadne nám následující žebříček:
  • Windows 10: 50,35 %
  • Windows 7: 33,87 %
  • Windows 8.1: 8,76 %
  • Mac OS X: 3,44 %
  • Windows 8: 1,25 %
  • Windows XP: 1,15 %
  • Linux: 0,87 %
  • Windows Vista: 0,19 %

Je zcela zřejmé, co za tím stojí. Jednak jde o to, že majitelé herních PC mají doma většinou mnohem výkonnější, a tedy i novější počítač než jiní uživatelé. Přirozeně tak vyhledávají i moderní operační systém. A pak je tu samotný Microsoft a jeho rozhodnutí nabízet nejnovější DirectX pouze pro nejnovější verzi Windows a nakonec lze říci, že Windows 7 už jsou přeci jen zastaralé, Windows 8/8.1 neoblíbené, a tak logicky padá volba na Windows 10.

Když se podíváme na údaje o celkové, rozšíření operačních systémů, je to při srovnání Windows 10 a Windows 7 spíše naopak. Sedmičky se stále drží poblíž 50% hranice a desítky se snaží dostat alespoň na čtvrtinu celkového podílu. Víceméně odpovídá pouze rozšíření Windows 8.1 a mezi hráči zaujme i vyšší podíl "jablíčkářů", než jaký se udává v celkovém srovnání.

Co se týče grafických karet, zde pochopitelně neexistuje žádný dominantní typ, však mezi uživateli je velice mnoho různých karet, s jejichž počtem se rozmanitost operačních systému nedá srovnávat. Nelze si ale nepovšimnout toho, že se do výčtu nedostal ani jeden Radeon a že řada lidí s účtem na Steamu se spokojí i s integrovanou HD Graphics od Intelu.

Vede tak se slušným náskokem karta GTX 970, a to i přes skandál s jejími 3,5 GB paměti a nepoužitelně pomalým zbytkem do celkových 4 GB. Zaujme také velká popularita karet GTX 1060 a GTX 1070 a zvláště je vidět, že relativně nové GTX 1060 se musejí velice dobře prodávat. To v případě nových Radeonů tak moc znát není, protože ty se skrývají až hluboko pod sérií HD 7900, HD 7700, HD 8800, R5, R7, atd. Nejoblíbenější je mezi nimi RX 480 s podílem 0,49 %, pak dlouho nic a následuje RX 460 s 0,17 % a RX 470 s 0,16 %. I zde se ukazuje, jak podivně AMD nacenilo karty RX 470, jež se kvůli malému odstupu od RX 480 nevyplatí kupovat.

Zdroj: Steam
reklama
Nejnovější články
Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje
Na oficiálních stránkách podpory se objevilo doporučení, ve kterém Apple uživatelům radí nepoužívat kryty pro kameru na svých MacBoocích. Místo toho doporučuje spoléhat na diodu indikující aktivní kameru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor
Méně známý výrobce si dal za cíl vyřešit věčný problém řady hráčů. Uvnitř počítačové myši Mindshunter Zephyr se totiž nachází malý ventilátor, který by měl ochlazovat povrch dlaně a zabraňovat pocení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů
V internetové aukci padl nový rekord. Neznámý zákazník se rozhodl utratit v přepočtu několik milionů korun za hru Super Mario Bros. z roku 1985. Tím došlo k překonání loňského rekordu, který držel stejný titul.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář