www.svethardware.cz
>
>
>

Michael Dell kupuje svou společnost

Michael Dell kupuje svou společnost
, , aktualita
Společnost Dell oznámila, že na základě hlasování jejích akcionářů byl udělen souhlas k jejímu odkoupení zakladatelem Michaelem Dellem, jenž si k tomu přizval partnera, investiční společnost Silver Lake Partners. Michael Dell přitom dnes...
K oblíbeným
reklama
Společnost Dell oznámila, že na základě hlasování jejích akcionářů byl udělen souhlas k jejímu odkoupení zakladatelem Michaelem Dellem, jenž si k tomu přizval partnera, investiční společnost Silver Lake Partners. Michael Dell přitom dnes stále ještě působí ve své firmě na pozici CEO.

Dle tohoto ujednání dostanou akcionáři firmy Dell celkem 13,75 USD za každou akcii plus zvláštní dividendy v hodnotě 13 centů za akcii, čili celkově 13,88 USD. Navíc byly domluveny další čtvrtletní dividendy, a to 0,08 USD za akcii, což se týká 3. fiskálního kvartálu. Celková transakce pak Della a Silver Lake Partners přijde na 24,9 miliardy dolarů a uzavřena má být před koncí třetího kvartálu fiskálního roku 2014.

Sídlo firmy pak zůstane v texaském Round Rock a je otázkou, co jí to přinese. Alespoň dle tiskového prohlášení se nedočkáme ničeho zásadního, neboť ta mluvila pouze o dalším pokračování stanoveného kurzu, jenž má zaměřena podniková řešení a služby.

Osobní dopis Michaela Della adresovaný zákazníkům jeho firmy také moc informací nepřinesl. Dell v něm mluví neurčitě o návratu ke kořenům, inovacích a novém věku cloudu, velkých datových objemů (tzv. Big Data), mobility a zabezpečovacích technologií.

Zdroj: TZ Dell
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek