Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Michal Koláček

Registrace založena: 3.7.2008
Počet příspěvků do diskuse (od 27.8.2003): 53 (zobrazit příspěvky)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Zaměření: tematické přílohy SHW a TVF
Redaktorem SHW: od července 2008 do června 2009

V 90. letech patřil autor mezi fanoušky domácího počítače Sinclair ZX Spectrum. Od té doby propadl výpočetní technice a její problematice se věnuje dodnes. Svou téměř dvouletou praxi nabyl ve společnosti BGS LEVI Czech (nyní eD' system Czech), kde působil jako technik ICT reklamačního oddělení. Věnoval se širokému spektru produktů, zejména však diagnostice jednotlivých komponent počítače. Úspěšně ukončil navazující magisterské studium programu Systémové inženýrství a informatika, obor Ekonomická informatika, na Provozně ekonomické fakultě MZLU v Brně. Mimo své zaměstnání se aktivně věnuje futsalu a sportu obecně.

Vše od autora | Jen články a recenze
Kdo si hraje, nezlobí: Úvod do světa konzolí

Kdo si hraje, nezlobí: Úvod do světa konzolí

Čas nám plyne jak voda a malými krůčky se blíží nejvýznamnější křesťanské svátky u nás. V tomto předvánočním čase jsme pro vás zpracovali tematickou přílohu zaměřenou na oblast herních konzolí. V dnešním úvodním článku najdete nástin toho, na co se můžete v nadcházejících dnech u nás těšit.
14.11.2008, Michal Koláček13
Projektory: Technologie a aktuální nabídka

Projektory: Technologie a aktuální nabídka

Projektory už dávno nejsou záležitostí určenou pouze pro velké sály a přednáškové...
5.11.2008, Michal Koláček
Technologie laserových tiskáren

Technologie laserových tiskáren

Dnes se zaměříme na laserový tisk. Povíme si něco málo o historii tohoto typu tiskáren a uvedeme si princip této technologie. Díky stále příjemnějším cenám se tento typ zařízení stává stále oblíbenější, a to nejen v podnikatelské sféře, ale i v domácnostech.
5.11.2008, Michal Koláček1
Barva a laser do 20 000 Kč - vybrané modely tiskáren

Barva a laser do 20 000 Kč - vybrané modely tiskáren

Dnes se podíváme na výrobce barevných laserových tiskáren. Horním limitem bude průměrná pořizovací cena 20 000 Kč s DPH. Vybrali jsme ty nejznámější společnosti působící na našem trhu. Povíme si o každé zvlášť a nabídneme vám pohled na aktuální nabídku.
4.11.2008, Michal Koláček3
Dar od přítele Lasera: Úvod

Dar od přítele Lasera: Úvod

V říjnové tematické příloze "Dar od přítele Lasera" máme pro vás připraveno několik článků a recenzí týkajících se problematiky černobílého a barevného laserového tisku. Zmíníme se i o možnostech multifunkčních zařízení. Dnes si ve stručnosti představíme, na co se můžete v nadcházejících dnech těšit.
20.10.2008, Michal Koláček
Přehled předních výrobců Blu-ray mechanik

Přehled předních výrobců Blu-ray mechanik

V dnešním článku jsme připravili přehled předních výrobců Blu-ray mechanik pro desktop PC, jenž vám pomůže ke snadnější orientaci na trhu a ulehčí rozhodování při koupi. Výčet zahrnuje informace o značkách a aktuální nabídce v dané oblasti.
14.10.2008, Michal Koláček3
Přehled výrobců widescreen LCD monitorů

Přehled výrobců widescreen LCD monitorů

Obrazovky s klasickým formátem 5:4 jsou již na ústupu a trh je zaplaven widescreen LCD displeji. Konkurence je značná, proto si představíme 17 výrobců širokoúhlých LCD monitorů a jejich produktové řady, odkazy na domovské stránky a na naše recenze i aktuality.
13.10.2008, Michal Koláček16
Monitory a formát obrazu: ohlédnutí a současnost

Monitory a formát obrazu: ohlédnutí a současnost

V oblasti počítačů je éra zobrazovacích zařízení na bázi katodové trubice za námi a v dnešním digitálním světě se častěji setkáváme s displeji z tekutých krystalů. S touto obměnou úzce souvisí i formát obrazu chcete-li poměr stran. V tomto ohledu se proto dnes podíváme trochu do minulosti, a také si povíme o fenoménu jménem widescreen.
10.10.2008, Michal Koláček18
Přehrávání Blu-ray na PC obecně

Přehrávání Blu-ray na PC obecně

V rámci naší tematické přílohy Široko-modrý svět se dnes podíváme na možnosti přehrávání HD videa na počítači. Fenoménem dnešní doby je v tomto ohledu technologie Blu-ray, s kterou je spojena řada otázek. V článku se zaměříme obecně na problematiku hardwarového vybavení. V závěru nebude chybět ani část věnovaná HTPC.
30.9.2008, Michal Koláček29
Široko-modrý svět: Úvod

Široko-modrý svět: Úvod

V naší tematické příloze "Široko-modrý svět" se zaměříme na technologii Blu-ray, pojem High-Definition a další s ním spojené trendy například v podobě širokoúhlých panelů s displeji z tekutých krystalů. V tomto článku si přiblížíme tématiku toho, na co se můžete v nadcházejících dnech těšit.
26.9.2008, Michal Koláček
Test 20 paměťových karet: 2. část

Test 20 paměťových karet: 2. část

V první části našeho testu jste měli možnost porovnat 20 různých paměťových karet od 9 výrobců podle vzhledu balení, specifikací a v některých případech i vybavení. Důležitým hlediskem je výkon karty a právě na ten se zaměříme v dnešním článku. Jako zákazník tak získáte veškeré informace, jež vám ulehčí výběr paměťové karty.
19.9.2008, Michal Koláček15
Test 20 paměťových karet: 1. část

Test 20 paměťových karet: 1. část

V tomto srovnávacím testu jsme se zaměřili na paměťové karty, jichž bude celkem 20 od devíti výrobců. Snažili jsem se vybrat zástupce různých standardů (CF, SD, SDHC, MMC, MS, xD) a kapacit (1, 2, 4, 8, 16 GB), abychom vám nabídli široký pohled na to, co všechno je dnes na našem trhu k dispozici a jak se mezi sebou různé formáty liší svou rychlostí.
18.9.2008, Michal Koláček8
Test 500GB 3,5" externích pevných disků: 2. část

Test 500GB 3,5" externích pevných disků: 2. část

V předchozí části jsme se věnovali představení 500GB 3,5" externích disků. Při samotných testech spolu soupeřilo celkem osm disků od společností Seagate (Maxtor), Verbatim a Western Digital. Jak vše dopadlo a kdo se stal vítězem, to se dočtete uvnitř článku.
11.9.2008, Michal Koláček11
Test 500GB 3,5" externích pevných disků: 1. část

Test 500GB 3,5" externích pevných disků: 1. část

Otestovali jsme několik 3,5" externích pevných disků s kapacitou 500 GB. Proti sobě se postaví 8 disků od Seagate (Maxtor), Verbatim a Western Digital. V dnešní 1. části si jednotlivé modely popíšeme a zítra se v 2. části zaměříme na testy a vyhodnocení.
10.9.2008, Michal Koláček2
Test 320GB 2,5" externích pevných disků: 2. část

Test 320GB 2,5" externích pevných disků: 2. část

V minulém článku jsme vám představili, a podle použitého balení, funkcí a příslušenství popsali, všechny zástupce 320GB 2,5" externích pevných disků z našeho testu. Nyní je už vše připraveno k prezentaci naměřených výsledků a vyhlášení vítězů. Soupeřit spolu bude 8 modelů od výrobců Prestigio, Maxtor, Transcend, Verbatim a Western Digital.
29.8.2008, Michal Koláček9
Test 320GB 2,5" externích pevných disků: 1. část

Test 320GB 2,5" externích pevných disků: 1. část

Přinášíme srovnávací test 8 externích 2,5" pevných disků s kapacitou 320 GB. Účastníci budou od výrobců Prestigio, Maxtor, Transcend, Verbatim a Western Digital. V dnešní 1. části si jednotlivé zástupce představíme a zítra se podíváme na testy a vyhodnocení.
28.8.2008, Michal Koláček13
Flashové kuriozity

Flashové kuriozity

USB flash disky a obecně flash paměti se těší velké oblibě. Výhodou je jejich spolehlivost, jednoduché ovládání a univerzálnost. Na trhu jsou všemožné druhy a můžete se setkat i s takovými, jež nejsou obvyklé. Dnes do světa flashových kuriozit nahlédneme.
15.8.2008, Michal Koláček31
Standardy paměťových karet

Standardy paměťových karet

V oblasti paměťových karet působí mnoho výrobců, a tak se zákazník může setkat s nepřeberným množstvím různých typů. Čas nám běží nezadržitelně kupředu a v oblasti paměťových médií je to znát. Proto přinášíme přehled paměťových karet, s kterými se lze setkat.
6.8.2008, Michal Koláček44
Externí pevné disky a boxy obecně

Externí pevné disky a boxy obecně

Na našem trhu má v současné době poptávka po externích pevných discích rostoucí tendenci. Proto jsme pro vás v rámci naší tematické přílohy "Data stále s sebou" připravili článek pojednávající právě o nich, v kterém se zmíníme i o externích boxech. Výrobci nabízejí v této oblasti nespočet produktů, a tak si povíme, jaké má zákazník možnosti a čemu by měl věnovat pozornost. Později přineseme i srovnávací testy.
5.8.2008, Michal Koláček30
Historie a současnost datových úložišť

Historie a současnost datových úložišť

V dnešním světě plném informací jsou na datové nosiče kladeny vysoké nároky v otázkách kapacity, přenosu a ukládání dat. Proto se podíváme, co nám tato oblast nabízela v letech dávno minulých, co se "nosilo" před pár lety a s čím se počítá do budoucna.
1.8.2008, Michal Koláček18
Přehled výrobců flash produktů

Přehled výrobců flash produktů

V tomto přehledu se zaměříme na výrobce, kteří se zaobírají výrobou USB flash disků, paměťových karet a v neposlední řadě také univerzálními čtečkami pro paměťové karty. Přehled bude také obsahovat krátký popis produktů, které jednotlivé společnosti nabízejí.
25.7.2008, Michal Koláček8
Přehled výrobců pevných disků

Přehled výrobců pevných disků

Abychom ulehčili orientaci mezi výrobci na našem trhu, připravili jsme přehled těch nejznámějších, s nimiž se lze v desktopové oblasti setkat. Budeme se věnovat výrobcům pevných disků a disků používajících flash paměti. Součástí bude i krátký popis produktů.
24.7.2008, Michal Koláček13
Data stále s sebou: Úvod

Data stále s sebou: Úvod

V našem červencovém tématu "Data stále s sebou" se zaměříme na datová úložiště kladoucí důraz na svou mobilitu a tedy i možnost využití například na cestách (externí pevné disky, boxy na pevné disky, SSD, flash disky a paměťové karty). Tímto článkem si tak přiblížíme tématiku toho, na co se v nadcházejících týdnech můžete těšit.
22.7.2008, Michal Koláček3