www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron očekává těžké ztráty na Q1 2009

Micron očekává těžké ztráty na Q1 2009
, , aktualita
Americká společnost Micron Technology patří řadu let mezi dvacet největších výrobců v oblasti polovodičů (15. místo v roce 2007). Největší část produkce tvoří paměti DRAM, FLASH, SDRAM a CMOS. Z pohledu jejich ekonomů bude první čtvrtletí...
K oblíbeným
reklama
Americká společnost Micron Technology patří řadu let mezi dvacet největších výrobců v oblasti polovodičů (15. místo v roce 2007). Největší část produkce tvoří paměti DRAM, FLASH, SDRAM a CMOS. Z pohledu jejich ekonomů bude první čtvrtletí 2009 pro společnost doslova fiasko.


Obr.01 – Logo výrobce

Původní odhady mluvily o ztrátě $ 0,45 centů na akcii. Bohužel klesající poptávka donutila snížit cenu DRAM modulů o 34 % a podobně na tom byla i cena FLASH pamětí – ta klesla o 24 % (oproti předchozímu čtvrtletí). Největší pesimisté odhadují znehodnocení jedné akcie až o $ 0,91 centů. Výsledný odhad ztrát je tedy $ 706 miliónů, loni byl na stejné období odhadován zisk $ 212 miliónů.


Obr.02 – Paměťové moduly

Polovodičový průmysl prožívá nejhorší období v historii. Přední taiwanští výrobci jako Inotera Memories, Nanya Technology, Powerchip Semiconductor Corporation (PSC) a ProMOS odhadují celkovou ztrátu mezi $ 606 – $ 908 miliony za čtvrtý kvartál 2008.


Zdroj: TG Daily 1, 2
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář