www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron očekává těžké ztráty na Q1 2009

Micron očekává těžké ztráty na Q1 2009
, , aktualita
Americká společnost Micron Technology patří řadu let mezi dvacet největších výrobců v oblasti polovodičů (15. místo v roce 2007). Největší část produkce tvoří paměti DRAM, FLASH, SDRAM a CMOS. Z pohledu jejich ekonomů bude první čtvrtletí...
K oblíbeným
reklama
Americká společnost Micron Technology patří řadu let mezi dvacet největších výrobců v oblasti polovodičů (15. místo v roce 2007). Největší část produkce tvoří paměti DRAM, FLASH, SDRAM a CMOS. Z pohledu jejich ekonomů bude první čtvrtletí 2009 pro společnost doslova fiasko.


Obr.01 – Logo výrobce

Původní odhady mluvily o ztrátě $ 0,45 centů na akcii. Bohužel klesající poptávka donutila snížit cenu DRAM modulů o 34 % a podobně na tom byla i cena FLASH pamětí – ta klesla o 24 % (oproti předchozímu čtvrtletí). Největší pesimisté odhadují znehodnocení jedné akcie až o $ 0,91 centů. Výsledný odhad ztrát je tedy $ 706 miliónů, loni byl na stejné období odhadován zisk $ 212 miliónů.


Obr.02 – Paměťové moduly

Polovodičový průmysl prožívá nejhorší období v historii. Přední taiwanští výrobci jako Inotera Memories, Nanya Technology, Powerchip Semiconductor Corporation (PSC) a ProMOS odhadují celkovou ztrátu mezi $ 606 – $ 908 miliony za čtvrtý kvartál 2008.


Zdroj: TG Daily 1, 2
reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů