www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Micron se Seagate uvádí výkonná 4TB SSD

Micron se Seagate uvádí výkonná 4TB SSD
, , aktualita
Společnosti Micron Technology a Seagate Technology včera ohlásily svá první společně vyvinutá SSD určená pro datová centra. Micron přitom má své modely a Seagate zase své, ale v základě by mělo jít o to samé.
K oblíbeným
reklama
Micron tak uvádí na trh sérii S600DC a Seagate zase sérii S1200.2, přičemž obě používají paměti NAND Flash od Micronu a technologie pro SAS od Seagate. Nová SSD tak využívají rozhraní SAS, a to rovnou dva porty SAS 12 Gb/s, které mohou spřáhnout svou propustnost.

V obou případech také jde o 2,5" modely, které dosahují kapacity až 4 TB a nabízí rychlost čtení a zápisu 1800 MB/s a 800 MB/s, což samozřejmě platí pro sekvenční operace. Slušná je také hodnota IOPS, která dosahuje až 210.000.

Řádné podnikové SSD musí nabídnout také ochranu dat, přičemž zde jde o plnou end-to-end ochranu i pro případ výpadku napájení a pak je tu také TCG šifrování. Seagate a Micron také nabízí různé verze schopné vydržet různé zatížení, které se u moderních SSD označuje hodnotou DWPD. Ta označuje, kolikrát je SSD schopno denně zapsat objem dat odpovídající jeho kapacitě, a to po dobu platné záruky. Firmy mají nabízet modely s jedním, třemi, deseti a dvacetipěti DWPD. Otázka je, zda se takové modely s 1 a 3 DWPD vůbec nějak fyzicky liší, nebo jde pouze o nějakou formu rozšířené záruky.

Micron S600DC a Seagate 1200.2 SAS SSD přijdou na trh již v tomto měsíci. Seagate se tak tímto svým krokem pouští dál na půdu SSD a možná že časem připraví i modely pro běžné spotřebitele, i když tomu se firma zatím důsledně vyhýbala.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek