www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft a Sony se zavazují vyrábět konzole šetrnější k životnímu prostředí

Microsoft a Sony se zavazují vyrábět konzole šetrnější k životnímu prostředí
, , aktualita
Herní konzole Xbox One a PlayStation 4 ve svých prvních verzích měly nepříjemně vysoký odběr proudu ve svých pohotovostních režimech. To se v pozdějších verzích značně zlepšilo a nyní chce Microsoft i Sony zajít ještě dál. 
K oblíbeným
reklama
Sony a Microsoft hodlají přizpůsobit svému novému cíli samotné konzole i jejich výrobu, takže kupříkladu Sony se zapojí do snahy UN (Spojené národy) řešit dopad lidské činnosti na celosvětové klima prostě tím, že v celkovém ohledu sníží spotřebu své nové PlayStation 5. Nemusíme se ale snad obávat, že by to bylo na úkor výkonu, to by nemělo smysl. Budeme mít ale možnost třeba přerušit hru, abychom si někam odběhli a konzole se přitom přepne do režimu s výrazně nižší spotřebou. To tak může řadu zákazníků zajímat i z čistě ekonomického hlediska. 
 
 
Co se týče pohotovostního režimu, pak aktuálně vývojáři konzole PlayStation 5 předpokládají, že ta v něm spotřebuje jen cca 0,5 W. Pro porovnání, PlayStation 4 v pohotovostním režimu užírá 8,5 W, což není zrovna zanedbatelné v případě, kdy jde o neustálý celoroční odběr. 
 
V případě Microsoftu se dozvíme, že ten chce své konzole vyrábět kompletně "uhlíkově neutrálně", čili tak, aby za nimi nevznikala uhlíková stopa. To si lze jen těžko představit, když si uvědomíme, kolik různých dodavatelů hardwarových komponent tu bude. 
 
Jenomže od Microsoftu se nedozvíme nic o tom, v čem má ona uhlíková neutralita spočívat. Lucas Joppa (Chief Environmental Officer) pouze uvedl, že Microsoft začne s výrobou 825.000 uhlíkově neutrálních konzolí a dále má za cíl snížit emise uhlíku ve svém dodavatelském řetězci o 30 procent do roku 2030.
 
Otázka je, jak se docílí uhlíkové neutrality v případě nezbytné plastové skříně a herních ovladačů (nebo snad budou bambusové?). A na základě čeho bude možné prohlásit, že použitá APU od AMD a vyráběná v TSMC či Samsungem, či případně nezbytné paměti či SSD od jiné firmy také za sebou netáhnou žádnou uhlíkovou stopu. Možná nám to Microsoft vysvětlí někdy příště. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových grafických čipů Přehled desktopových grafických čipů
Přinášíme komplexní přehled grafických čipů a modelů grafických karet společností ATI/AMD a NVIDIA, který průběžně doplňujeme o nové modely, abyste tak měli k dispozici i aktuální informace. Doplněno o nové Radeon RX 5500 XT a 5600 XT.
Dnes, článek, Jan Vítek, Michal Huspeka104 komentářů
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů