www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft chce spojit licenci Windows 10 s online účtem

Microsoft chce spojit licenci Windows 10 s online účtem
, , aktualita
Už velice dlouho známe klasickou aktivaci systému Windows 10, která často vedla také k problémům, zvláště když Microsoft začal spojovat licence s hardwarem. To šlo více či méně dobře řešit, ovšem nyní je na obzoru něco jiného.
K oblíbeným
reklama
Pokud vám nešel operační systém aktivovat a Microsoft najednou uváděl, že není pravý, pak mohl být na vině zpravidla upgrade hardwaru. To šlo následně vyřešit velice snadno v Activation Manager, nebo složitěji telefonátem na podporu Microsoftu, který chce nyní zkusit něco jiného. Nové sestavení systému má umožnit, aby byla licence spojena ne s hardwarem, ale přímo s našim online účtem.

PC World tuto novou funkci či vlastnost systému popisuje následovně. S použitím programu Activation Troubleshooter budou uživatelé moci propojit svou digitální licenci systému Windows 10 přímo se svým online účtem u Microsoftu. Poté budou moci libovolně měnit hardware svého PC a reaktivovat systém Windows s tou licencí, kterou si dříve propojili s účtem.

To by logicky mělo znamenat, že po instalaci systému se bude stačit k němu přihlásit s využitím svého účtu, což umožní systém zároveň aktivovat. Jenomže tu bude platit limit v tom smyslu, kolikrát budeme moci jednu digitální licenci využít k aktivaci systému. Microsoft však ještě neprozradil, jaký tento limit bude. Mělo by to ale také přinést snadnou možnost opětovné aktivace systému verze Pro v případě, že jste předtím omylem upgradovali třeba z Windows 8.1 Pro na Windows 10 verze Home. I zde poslouží Activation Troubleshooter.

Microsoft tak bude muset ještě několik věcí objasnit a mezi nimi i to, jakým způsobem bude tato funkce fungovat v případě, že si jeden zákazník pořídí několik licencí na různé verze systému. Očekává se také, že pokud upgradujete z krabicové verze systému Windows 7 nebo 8.1 na Windows 10, tuto licenci stejně jako dnes ztratíte a budete mít k dispozici jen jednu digitální licenci systému. Není ale jasné, zda se zrovna toto nezmění.

Mezi výhody by zase mohlo patřit to, že po havárii disku a ztrátě systémového oddílu by mělo být snazší obnovení systému v případě, že z nějakého důvodu nejsou k dispozici data z tzv. recovery partition, kterou využívají různí výrobci počítačů. Na tom by ale Microsoft musel pořádně zapracovat.

Prozatím je tato možnost k dispozici jen lidem v programu Windows Insider, a to v rámci nové bety, přičemž Microsoft neuvedl, zda s ní počítá i pro chystaný velký Anniversary Update.

Zdroj: PC World
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře