www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft chystá Windows 11 ve verzi SE, jaká bude?

Microsoft chystá Windows 11 ve verzi SE, jaká bude?
, , aktualita
Microsoft si údajně chystá speciální verzi systému Windows 11 s označením SE, která by se měla zaměřit na vzdělávací instituce, ale mohla by být zajímavá i pro řadu běžných uživatelů, neboť má být zjednodušená či odlehčená. 
K oblíbeným
reklama
Záleží samozřejmě na tom, co se Microsoft chystá z verze Windows 11 SE vypustit, čili jakým způsobem ji odlehčí. Spojena má být přitom i s údajným novým levným notebookem Surface, který bude určen právě pro studenty, školy, apod. Jde o produkt s kódovým označením Tenjin, jenž bude založen na procesoru Celeron N4120 (Gemini Lake z roku 2019), 8 GB RAM a displeji s rozlišením 1366 x 768 a 11,6", čili trhač asfaltu to skutečně není. 
 
Systém Windows 11 SE přitom není tak úplně horká novinka, neboť jeho raná sestavení se objevila už před řadou měsíců. Na trh by ale měl být vypuštěn až někdy v příštím roce, čili až bude připraven příslušný notebook. Vzhledem k jeho staršímu a slabšímu procesoru s TDP 6 W pak dává smysl, aby Microsoft tento systém odlehčil, a ten tak běžel svižněji než plnotučné Windows 11. A právě proto by mohl zajímat mnohé z těch, kteří ocení právě co možná nejštíhlejší OS, i když je otázka, zda verzi SE budeme moci vůbec libovolně instalovat na své počítače. 
 
 
Aktuálně se uvádí, že Windows 11 SE zřejmě přijdou bez Windows Widgets (News and Interests), s plnou podporou aplikací Win32 (čili bez S Mode pouze pro UWP) a zablokovaným Microsoft Store či Your Phone. Nicméně vlastnosti systému se stejně ukáží až při jeho příchodu na trh, respektive krátce před tím, až bude hotovo a připraveno závěrečné sestavení systému. Microsoft by se také snad mohl později i sám podělit o to, co jeho nová verze Windows 11 nabídne (respektive nenabídne). 
 
Z toho všeho vyplývá, že Windows 11 SE nelze považovat za nástupce Windows 10 Education Edition, neboť tento systém představoval naopak rozšířené Windows 10 vycházející z verze Pro, které mají k dispozici vlastní funkce BranchCache a AppLocker.
 
Počítače s Windows 11 SE tak zřejmě zaútočí na Chromebooky, ovšem zatím neznáme ani přibližné datum jejich vypuštění na trh.
 
Zdroj: The Verge, XDA, THW


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zloději aut využívají Apple AirTag ke sledování cílových aut Zloději aut využívají Apple AirTag ke sledování cílových aut
Už při uvedení přívěšků Apple AirTag se hodně mluvilo o jejich zneužívání. Proti němu sice Apple nasadil detekci sledování, ale jak je vidět v Kanadě, nemusí to vždy stačit. AirTagy měly údajně pomoci už k pěti krádežím luxusních aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ceny Li-Ion baterií pro EV klesly na $132 za kWh, chvíli možná nebude lépe Ceny Li-Ion baterií pro EV klesly na $132 za kWh, chvíli možná nebude lépe
Ceny lithiových akumulátorů jsou pro budoucnost velmi důležité. Ovlivní nejen ceny aut na elektřinu, ale také úložiště, jejichž význam narůstá s narůstajícím podílem nestabilních obnovitelných  zdrojů elektrické energie. Cena klesá, ale už jen pomalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Služba Netflix rozšiřuje nabídku her o další 3 nové tituly Služba Netflix rozšiřuje nabídku her o další 3 nové tituly
Streamovací služba Netflix se poslední dobou snaží prorazit i v oblasti her. K nedávno přidaným hrám Asphalt Xtreme a Bowling Ballers nyní přibývají další tři herní tituly. Nadále jsou bez reklam a nákupů ve hrách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čína chce dohlížet na metaverse a NFT Čína chce dohlížet na metaverse a NFT
Metaverse a NFT jsou nemalým trnem v oku pro Čínskou lidovou banku. Banka v rámci boje proti nim varuje před zneužíváním těchto technologií pro nelegální činnost a praní špinavých peněz, chce tak větší kontrolu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 % Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 %
Energetický byznys Tesly sice zdaleka není tak velký jako ten automobilový, ale to zdaleka neznamená, že by se zde nic nedělo. Tesla uvádí novou verzi solárních tašek na střechu, které mají o 22 % vyšší výkon.
4.12.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů