Microsoft DirectX 12 už v 20. března?

Microsoft DirectX 12 už v 20. března?
, , aktualita
Na Game Developers Conference 2014, která se koná v San Franciscu, si Microsoft přichystal novinku a poodhalí nové grafické rozhraní DirectX 12. Že bychom se dočkali náhrady "jedenáctky" po dlouhých pěti letech?reklama
O novém grafickém rozhraní DirectX 12 se nijak zvlášť nemluvilo, nicméně již za dva týdny, přesněji řečeno 20. března 2014 v 10 hodin ráno se na konferenci GDC 2014 (Game Developers Conference) dozvíme o tomto novém grafickém rozhraní v příspěvku DirectX: Evolving Microsoft's Graphics Platform.


Microsoft DirectX 12


O novém rozhraní zatím víme jen to,že bude dávat důraz na co nejlepší práci s hardwarem nejen u PC, ale také u tabletů, smartphonů a konzolí. Nynější verze DirectX 11 byla představena již v roce 2009 a má tak na kontě zhruba 5 let. Novinka by se podle prvních ohlasů měla funkčností hodně přibližovat řešení Mantle. Mezi hlavní partnery projektu patří AMD, Intel, NVIDIA a také Qualcomm.

Zdroj: www.anandtech.com, blogs.msdn.com
reklama
Nejnovější články
Mars Reconnaissance Orbiter má potíže s bateriemi, je v nouzovém režimu Mars Reconnaissance Orbiter má potíže s bateriemi, je v nouzovém režimu
Zatímco rover Opportunity nedávno oslavil 14 pozemských let na Marsu, po nichž stále ještě plní svou misi, s ohledem na sondu Mars Reconnaissance Orbiter má NASA méně důvodů k radosti. Objevily se potíže s bateriemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC Agon AG352UCG6: 34" herní obr AOC Agon AG352UCG6: 34" herní obr
Společnost AOC si připravila velký LCD monitor Agon AG352UCG6 Black Edition pro náročné hráče, jejichž sestavy jsou založené na grafických kartách od NVIDIE. A aby bylo jasno, černá edice je dle specifikací až na barvu stejná jako normální verze. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: únor 2018 Doporučené PC sestavy: únor 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek15 komentářů
Assassin's Creed Origins Discovery Tour: nehrajeme, učíme se Assassin's Creed Origins Discovery Tour: nehrajeme, učíme se
Assassin's Creed Origins je titul už z minulého roku, který nás zaujal především svou dvojitou DRM ochranou kombinující VMProtect a Denuvo. Ta odolávala celkem dlouho, ovšem my se nyní podíváme na vzdělávací mód. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel už vyvíjí 14nm samostatné GPU Intel už vyvíjí 14nm samostatné GPU
Společnost Intel dokázala na trh přinést zatím jen jeden grafický čip, které bylo možné využít jako samostatné na grafické kartě. Jde o letitý čip 740 z roku 1998, po němž už Intel nic podobného na trh nedostal. To se ale asi změní.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře