Microsoft i přes ukončení podpory opravil IE ve Windows XP

Microsoft i přes ukončení podpory opravil IE ve Windows XP
, , aktualita
Už 8. dubna tohoto roku Microsoft plánovaně ukončil podporu operačního systému Windows XP, což platí i pro příslušné verze Internet Exploreru. Nyní se však odhodlal vydat ještě jednu bezpečnostní aktualizaci.
K oblíbeným
reklama
Bezpečnostní aktualizace se týká velmi závažné chyby, která se nedávno objevila a týká se možnosti získat plnou kontrolu nad počítačem včetně schopnosti instalovat aplikace, prohlížet i mazat data a víc. Tu může útočník získat prostě tak, že přiměje uživatele k otevření webových stránek se škodlivým kódem, takže jde bezesporu o problém, který si žádá reakci.

Microsoft se tedy rozhodl tomuto problému věnovat i přes oficiálně ukončenou podporu systému Windows XP a vydal potřebné záplaty pro všechny jeho verze ne jako obvykle v "Patch Tuesday", ale včera ve čtvrtek. Potřebné záplaty by tedy již měly být k dispozici na Windows Update.

Krom toho Microsoft i nadále poskytuje podporu systémů Windows XP různým společnostem, které o ni mají zájem spíše než o přechod na novější systém. Tyto firmy si za ni ale také zaplatí a výsledné záplaty pak jsou k dispozici pouze pro ně, ne pro veřejnost.

Nicméně i přes to, že nově objevená chyba donutila Microsoft jednat navzdory ukončené podpoře, jsou to podle něj o zbytečně nafouknuté obavy. Jde ale také o reakci na doporučení vlád Spojených států a Velké Británie, které uživatelům sdělily, ať do vydání potřebné záplaty používají alternativní webové prohlížeče a ne Internet Explorer.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková