Microsoft i přes ukončení podpory opravil IE ve Windows XP

Microsoft i přes ukončení podpory opravil IE ve Windows XP
, , aktualita
Už 8. dubna tohoto roku Microsoft plánovaně ukončil podporu operačního systému Windows XP, což platí i pro příslušné verze Internet Exploreru. Nyní se však odhodlal vydat ještě jednu bezpečnostní aktualizaci.
K oblíbeným
reklama
Bezpečnostní aktualizace se týká velmi závažné chyby, která se nedávno objevila a týká se možnosti získat plnou kontrolu nad počítačem včetně schopnosti instalovat aplikace, prohlížet i mazat data a víc. Tu může útočník získat prostě tak, že přiměje uživatele k otevření webových stránek se škodlivým kódem, takže jde bezesporu o problém, který si žádá reakci.

Microsoft se tedy rozhodl tomuto problému věnovat i přes oficiálně ukončenou podporu systému Windows XP a vydal potřebné záplaty pro všechny jeho verze ne jako obvykle v "Patch Tuesday", ale včera ve čtvrtek. Potřebné záplaty by tedy již měly být k dispozici na Windows Update.

Krom toho Microsoft i nadále poskytuje podporu systémů Windows XP různým společnostem, které o ni mají zájem spíše než o přechod na novější systém. Tyto firmy si za ni ale také zaplatí a výsledné záplaty pak jsou k dispozici pouze pro ně, ne pro veřejnost.

Nicméně i přes to, že nově objevená chyba donutila Microsoft jednat navzdory ukončené podpoře, jsou to podle něj o zbytečně nafouknuté obavy. Jde ale také o reakci na doporučení vlád Spojených států a Velké Británie, které uživatelům sdělily, ať do vydání potřebné záplaty používají alternativní webové prohlížeče a ne Internet Explorer.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře