Microsoft i přes ukončení podpory opravil IE ve Windows XP

Microsoft i přes ukončení podpory opravil IE ve Windows XP
, , aktualita
Už 8. dubna tohoto roku Microsoft plánovaně ukončil podporu operačního systému Windows XP, což platí i pro příslušné verze Internet Exploreru. Nyní se však odhodlal vydat ještě jednu bezpečnostní aktualizaci.
K oblíbeným
reklama
Bezpečnostní aktualizace se týká velmi závažné chyby, která se nedávno objevila a týká se možnosti získat plnou kontrolu nad počítačem včetně schopnosti instalovat aplikace, prohlížet i mazat data a víc. Tu může útočník získat prostě tak, že přiměje uživatele k otevření webových stránek se škodlivým kódem, takže jde bezesporu o problém, který si žádá reakci.

Microsoft se tedy rozhodl tomuto problému věnovat i přes oficiálně ukončenou podporu systému Windows XP a vydal potřebné záplaty pro všechny jeho verze ne jako obvykle v "Patch Tuesday", ale včera ve čtvrtek. Potřebné záplaty by tedy již měly být k dispozici na Windows Update.

Krom toho Microsoft i nadále poskytuje podporu systémů Windows XP různým společnostem, které o ni mají zájem spíše než o přechod na novější systém. Tyto firmy si za ni ale také zaplatí a výsledné záplaty pak jsou k dispozici pouze pro ně, ne pro veřejnost.

Nicméně i přes to, že nově objevená chyba donutila Microsoft jednat navzdory ukončené podpoře, jsou to podle něj o zbytečně nafouknuté obavy. Jde ale také o reakci na doporučení vlád Spojených států a Velké Británie, které uživatelům sdělily, ať do vydání potřebné záplaty používají alternativní webové prohlížeče a ne Internet Explorer.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů