www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft kupuje firmu Nuance za 20 miliard dolarů

Microsoft kupuje firmu Nuance za 20 miliard dolarů
, , aktualita
Druhou největší akvizici ve své historii si pro tento rok přichystal Microsoft, který se rozhodl koupit firmu Nuance Communications z Massachusetts. Co tím Microsoft získá a čím se Nuance vůbec zabývá? 
K oblíbeným
reklama
Nuance pro Microsoft představuje výdaj 20 miliard dolarů, což překonala pouze akvizice firmy LinkedIn v roce 2016. Microsoft tím získá společnost zabývající se cloudovými technologiemi, což zahrnuje také technologie pro rozpoznávání řeči, které ale Nuance nabízí i výrobcům televizorů (Samsung), notebooků, automobilů či softwaru pro diktování textu. O Nuance měl přitom v předchozích letech zájem právě i Samsung, ale uspěl až nyní Microsoft. 
 
 
Společnost Nuance ovšem v posledních letech kvůli tomu, že technologie pro rozpoznávání řeči se staly v podstatě běžné, pozměnila své hlavní zaměření na zdravotnictví a Microsoft míní, že Nuance bude díky tomu vítaná posila pro jeho Microsoft Cloud for Healthcare představený v minulém roce.
 
Technologie firmy Nuance jsou dnes používány v 77 procentech amerických nemocnic a jde o produkty jako Dragon Ambient eXperience, Dragon Medical One a PowerScribe One pro radiologii, které jsou přitom postaveny na cloudové technologii Azure od Microsoftu. 
 
Microsoft také hlásí, že celý Nuance Healthcare Cloud zaznamenal za minulý rok 37procentní meziroční nárůst tržeb a sám si od akvizice slibuje především to, že bude schopen výrazně rozšířit svůj možný záběr na trhu. Jde zde právě o spojení cloudu, umělé inteligence a zdravotnického sektoru, který není pro Microsoft zrovna obvyklý sektor, ale právě proto jde o příležitost k růstu, zvláště ve spojení s novým Microsoft Cloud for Healthcare.
 
Microsoft za Nuance zaplatí prostým způsobem, složí 56 dolarů za každou akcii, což je o 23 % navíc oproti hodnotě z minulého týdne. Akvizice bude dle plánu uzavřena ještě v tomto roce. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft odstranil několik vážných problémů s ovladači ve Windows 10 Microsoft odstranil několik vážných problémů s ovladači ve Windows 10
Microsoft odstranil z Windows 10 vadný ovladač AMD SCSI, kvůli kterému nemohly nabootovat některé počítače. Vyřešen byl také problém s pády kvůli ovladačům Intel Rapid Storage a s některými ovladači zvuku, které bránily aktualizaci Windows 10.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přichází vesmírný turismus: Blue Origin bude dražit lístek pro suborbitální let Přichází vesmírný turismus: Blue Origin bude dražit lístek pro suborbitální let
Vesmírný turismus sice není úplně nová věc, od prvního letu uplynulo už přes 20 let. To by se brzy mohlo změnit. Blue Origin Jeffa Bezose chystá na letošní suborbitální let jedno místo pro vesmírného turistu.
8.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Aplikace s malwarem XCodeGhost napadly 128 milionů uživatelů iOSu Aplikace s malwarem XCodeGhost napadly 128 milionů uživatelů iOSu
V rámci soudní pře mezi společností Apple a Epic Games přišly na přetřes i e-maily, které ukazují detaily více než 5 let starou záležitost. Nyní totiž vyšlo najevo, že malware xCodeGhost v roce 2015 napadl 128 milionů uživatelů Applu.
8.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nečekaný konec? Windows 10X údajně nevyjde letos a možná ani později Nečekaný konec? Windows 10X údajně nevyjde letos a možná ani později
Microsoft v minulosti výrazně pozměnil systém Windows 10X, který měl být původně určen pro dvoudisplejová zařízení, a také zpozdil jeho vydání. Podle posledních spekulací ovšem projekt nakonec může zůstat nedokončený.
8.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů