Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software

Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
, , aktualita
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
K oblíbeným
reklama
Nyní už opravdu není pochyb o tom, že Microsoft to se svou divizí Xbox myslí opravdu vážně a ta už není jen menší otloukánek, jakým byla dříve. Ostatně za ZeniMax Media v Redmondu zaplatí celkem 7,5 miliardy dolarů a získají zároveň známou a oblíbenou i proklínanou Bethesdu. Pod Microsoftem se tak budou moci dále rozvíjet hry či série Dishonored, Wolfenstein, The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Prey a další. 
 
 
Microsoft připomíná, že herní průmysl má v příštím roce jako celek překročit hodnotu 200 miliard dolarů. ZeniMax s Bethesdou tak zajistí, aby Microsoft si z tohoto obrovského koláče mohl ukousnout o to větší díl a my můžeme automaticky očekávat, že příslušná herní tvorba se stane součástí xboxové nabídky včetně příslušných služeb. 
 
Díky samotné Bethesdě se přitom 15 studií pracujících pod Microsoftem rozroste na 23. V nich se vyvíjí třeba i očekávaný Starfield, zbrusu nová hra, řadící se mezi sci-fi RPG, o níž zatím nevíme v podstatě vůbec nic. Microsoft ji zvlášť zmínil proto, aby potvrdil, že i tato hra bude ihned po svém vypuštění na trh k dispozici v rámci služby Xbox Game Pass. 
 
Phil Spencer se tak může přímo tetelit blahem, jak je patrné z jeho projevu, v němž vyzdvihuje důležité novinky této doby, jako třeba nové konzole, které budou od zítřka v předprodeji. Pak je to cloudové hraní na Xbox Game Pass Ultimate a nyní i ZeniMax s Bethesdou v moci Microsoftu. To konkrétně představuje přes 2300 zaměstnanců v jednotlivých studiích Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog a Roundhouse Studios.
 
Co se týče změn, o žádných jsme zatím nebyli informováni. V čele ZeniMaxu dále zůstane jeho zakladatel a aktuální CEO Robert A. Altman, který uvedl, že se bude pokračovat s vývojem stěžejních AAA her. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů