Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software

Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
, , aktualita
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
K oblíbeným
reklama
Nyní už opravdu není pochyb o tom, že Microsoft to se svou divizí Xbox myslí opravdu vážně a ta už není jen menší otloukánek, jakým byla dříve. Ostatně za ZeniMax Media v Redmondu zaplatí celkem 7,5 miliardy dolarů a získají zároveň známou a oblíbenou i proklínanou Bethesdu. Pod Microsoftem se tak budou moci dále rozvíjet hry či série Dishonored, Wolfenstein, The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Prey a další. 
 
 
Microsoft připomíná, že herní průmysl má v příštím roce jako celek překročit hodnotu 200 miliard dolarů. ZeniMax s Bethesdou tak zajistí, aby Microsoft si z tohoto obrovského koláče mohl ukousnout o to větší díl a my můžeme automaticky očekávat, že příslušná herní tvorba se stane součástí xboxové nabídky včetně příslušných služeb. 
 
Díky samotné Bethesdě se přitom 15 studií pracujících pod Microsoftem rozroste na 23. V nich se vyvíjí třeba i očekávaný Starfield, zbrusu nová hra, řadící se mezi sci-fi RPG, o níž zatím nevíme v podstatě vůbec nic. Microsoft ji zvlášť zmínil proto, aby potvrdil, že i tato hra bude ihned po svém vypuštění na trh k dispozici v rámci služby Xbox Game Pass. 
 
Phil Spencer se tak může přímo tetelit blahem, jak je patrné z jeho projevu, v němž vyzdvihuje důležité novinky této doby, jako třeba nové konzole, které budou od zítřka v předprodeji. Pak je to cloudové hraní na Xbox Game Pass Ultimate a nyní i ZeniMax s Bethesdou v moci Microsoftu. To konkrétně představuje přes 2300 zaměstnanců v jednotlivých studiích Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog a Roundhouse Studios.
 
Co se týče změn, o žádných jsme zatím nebyli informováni. V čele ZeniMaxu dále zůstane jeho zakladatel a aktuální CEO Robert A. Altman, který uvedl, že se bude pokračovat s vývojem stěžejních AAA her. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek