reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft nabídne již třetí generaci Intune v češtině

, , aktualita
Microsoft nabídne již třetí generaci Intune v češtině
Společnost Microsoft oznámila, že uvolnila českou verzi třetí generace Windows Intune, která přichází cca půl roku poté, co Microsoft oznámil druhou verzi. Jedná se o cloudovou službu, která již dříve umožňovala spravovat přes internet počítače...
Microsoft nabídne již třetí generaci Intune v češtině
Společnost Microsoft oznámila, že uvolnila českou verzi třetí generace Windows Intune, která přichází cca půl roku poté, co Microsoft oznámil druhou verzi. Jedná se o cloudovou službu, která již dříve umožňovala spravovat přes internet počítače bez nutnosti provozovat serverovou infrastrukturu, provádět na dálku instalace a bezpečnostní aktualizace nebo poskytovat uživatelům vzdálenou pomoc.

Třetí generace přitom slibuje řadu vylepšení, mezi něž patří prý dlouho poptávaný podpora mobilních zařízení a tabletů, samoobslužný portál s podnikovými aplikacemi nebo nové možnosti v oblasti definic skupin uživatelů i zařízení. Windows Intune tak byl integrován s produkty Windows Server Active Directory a Microsoft Exchange Server.

U mobilních zařízení je možné nastavovat bezpečnostní politiku, vynutit si ochranu daného zařízení a dat heslem či šifrováním, zakázat stahování e-mailových příloh, instalovat aplikace na dálku nebo smazat uložená data v případě, že by hrozilo jejich zneužití třeba po odcizení. Spravovat přitom bude možné jakékoliv zařízení, které využívá Exchange ActiveSync (tedy i iOS či Android vedle Windows Phone).

Dále tu je samoobslužný firemní portál s přístupem k aplikacím a jinému softwaru či možností řešení problémů, pak Microsoft zmiňuje těsnější provázání s jinými cloudovými službami, jako je Windows Azure či Office 365 (jednotná platforma pro správu identit) a pak tu je také nový portál pro správu. Ten umožní centralizovaně spravovat předplatné, přidávat či odebírat uživatelské licence, dokupovat dodatečné služby typu většího úložiště a podobně.

Třetí Intune je tedy k dispozici kompletně v češtině a určené je pro klientské počítače s OS Windows 7 Professional a vyšším, Windows Vista Business a vyšším či Windows XP Pro. Noví zájemci o využití mohou zkusit 30denní verzi limitovanou pro maximálně 25 počítačů. Jinak cena této služby zůstává na 11 euro na měsíc a počítač. Více se dozvíte v odkazu na zdroj.

Zdroj: TZ Microsoft
reklama
reklama
reklama