
Třetí generace přitom slibuje řadu vylepšení, mezi něž patří prý dlouho poptávaný podpora mobilních zařízení a tabletů, samoobslužný portál s podnikovými aplikacemi nebo nové možnosti v oblasti definic skupin uživatelů i zařízení. Windows Intune tak byl integrován s produkty Windows Server Active Directory a Microsoft Exchange Server.
U mobilních zařízení je možné nastavovat bezpečnostní politiku, vynutit si ochranu daného zařízení a dat heslem či šifrováním, zakázat stahování e-mailových příloh, instalovat aplikace na dálku nebo smazat uložená data v případě, že by hrozilo jejich zneužití třeba po odcizení. Spravovat přitom bude možné jakékoliv zařízení, které využívá Exchange ActiveSync (tedy i iOS či Android vedle Windows Phone).
Dále tu je samoobslužný firemní portál s přístupem k aplikacím a jinému softwaru či možností řešení problémů, pak Microsoft zmiňuje těsnější provázání s jinými cloudovými službami, jako je Windows Azure či Office 365 (jednotná platforma pro správu identit) a pak tu je také nový portál pro správu. Ten umožní centralizovaně spravovat předplatné, přidávat či odebírat uživatelské licence, dokupovat dodatečné služby typu většího úložiště a podobně.
Třetí Intune je tedy k dispozici kompletně v češtině a určené je pro klientské počítače s OS Windows 7 Professional a vyšším, Windows Vista Business a vyšším či Windows XP Pro. Noví zájemci o využití mohou zkusit 30denní verzi limitovanou pro maximálně 25 počítačů. Jinak cena této služby zůstává na 11 euro na měsíc a počítač. Více se dozvíte v odkazu na zdroj.
Zdroj: TZ Microsoft