www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft našel 40 obětí útoku Sunburst na SolarWinds včetně sám sebe

Microsoft našel 40 obětí útoku Sunburst na SolarWinds včetně sám sebe
, , aktualita
Hackerský útok na společnost SolarWinds, která svým zákazníkům distribuovala malwarem infikované aktualizace aplikací, se dostala i do hledáčku Microsoftu. Ten našel zatím 40 obětí včetně sebe samého.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny vypukla aféra ohledně společnosti SolarWinds, jejíž systémy byly napadeny hackery. Těm se podařilo infiltrovat systémy společnosti tak, že ta pak do updatů svých aplikací nevědomky vkládala malware (tzv. backdoor), který pak digitálně podepisovala. Společnost Microsoft nyní provedla šetření útoku, který dostal název Sunburst nebo také UNC2452, a našla zhruba 40 obětí, které byly cílem hackerů a do jejichž systémů se dostaly další nebezpečné aplikace (samotný software s prvotním malwarem byl ale nainstalován asi u 17000 zákazníků). Využila k tomu telemetrické systémy Microsoft Defender Anti-Virus u zákazníků, kteří používají antivir Microsoftu a SolarWinds Orion.
 
Microsoft Sunburst útok
 
Jednou z obětí byl i samotný Microsoft. Ukazuje se, že 80 % identifikovaných obětí bylo v USA, ale našli se i v Kanadě, Mexiku, Belgii, Španělsku, Velké Británii, Izraeli a Spojených arabských emirátech. Nejvíce cílů mělo něco společného s informačními technologiemi (44 %), nemalou částí byly ale i vládní organizace (18 %) a jejich dodavatelé (9 %). Think tanky a nevládní organizace pak tvořily dalších 18 %.
 
Microsoft Sunburst útok - zastoupení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů