www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft našel 40 obětí útoku Sunburst na SolarWinds včetně sám sebe

Microsoft našel 40 obětí útoku Sunburst na SolarWinds včetně sám sebe
, , aktualita
Hackerský útok na společnost SolarWinds, která svým zákazníkům distribuovala malwarem infikované aktualizace aplikací, se dostala i do hledáčku Microsoftu. Ten našel zatím 40 obětí včetně sebe samého.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny vypukla aféra ohledně společnosti SolarWinds, jejíž systémy byly napadeny hackery. Těm se podařilo infiltrovat systémy společnosti tak, že ta pak do updatů svých aplikací nevědomky vkládala malware (tzv. backdoor), který pak digitálně podepisovala. Společnost Microsoft nyní provedla šetření útoku, který dostal název Sunburst nebo také UNC2452, a našla zhruba 40 obětí, které byly cílem hackerů a do jejichž systémů se dostaly další nebezpečné aplikace (samotný software s prvotním malwarem byl ale nainstalován asi u 17000 zákazníků). Využila k tomu telemetrické systémy Microsoft Defender Anti-Virus u zákazníků, kteří používají antivir Microsoftu a SolarWinds Orion.
 
Microsoft Sunburst útok
 
Jednou z obětí byl i samotný Microsoft. Ukazuje se, že 80 % identifikovaných obětí bylo v USA, ale našli se i v Kanadě, Mexiku, Belgii, Španělsku, Velké Británii, Izraeli a Spojených arabských emirátech. Nejvíce cílů mělo něco společného s informačními technologiemi (44 %), nemalou částí byly ale i vládní organizace (18 %) a jejich dodavatelé (9 %). Think tanky a nevládní organizace pak tvořily dalších 18 %.
 
Microsoft Sunburst útok - zastoupení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala