reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft Office 2007 bude podporovat ODF

7.7.2006, Milan Šurkala, aktualita
Microsoft Office 2007 bude podporovat ODF
Nový kancelářský balík Microsoft Office bude vedle vlastního Open XML podporovat i ODF (Open Document Format) a vzájemnou konverzi mezi nimi díky Open XML Translator Project. Podle Microsoftu je jednou z výhod jeho Open XML rychlost. Za...
Nový kancelářský balík Microsoft Office bude vedle vlastního Open XML podporovat i ODF (Open Document Format) a vzájemnou konverzi mezi nimi díky Open XML Translator Project. Podle Microsoftu je jednou z výhod jeho Open XML rychlost. Za formátem ODF stojí společnosti jako Adobe, IBM, Novell nebo Sun.Open XML Translator Project byl vyvinut Microsoftem ve spolupráci s Clever Age (Francie), Aztecsoft (Indie) a Dialogika (Německo). První verze tohoto software je k dispozici na SourceForge (není tedy přímo součástí Office 2007, ale jako volně stažitelný plug-in) a dovoluje uživatelům Word 2007 otevírat a ukládat ODF dokumenty. Je distribuován pod licencí Berkeley Software Distribution (BSD).

Příští rok pak bude Open XML Translator Project k dispozici i pro Excel 2007 a PowerPoint 2007. Rovněž by se časem měla objevit podpora i pro starší verze balíku Office. Problémem je akorát ten fakt, že Open XML a ODF jsou značně rozdílné formáty, 100% konverze mezi nimi není možná, protože ne všechny "features" jsou v obou formátech. Některé z nich jsou v tom druhém jednoduše nerealizovatelné.

Zdroj: www.dailytech.com, www.tgdaily.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama