reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
27.8.2020, Jan Vítek, aktualita
Firmy a instituce nemusí mít zájem přecházet na nové verze systému Windows 10 s takovou kadencí, jak by si Microsoft představoval. Ten ale naštěstí není tak neústupný, jak by mohl být, což předvedl i nyní. 
Tech-boy.lukas (1275) | 27.8.202016:25
V tomto chápu firmy že nechtějí přecházet, ale na to mají it aby zjistilo co se stane jak přejdou. Ale i chápu mrkvosoft, taky by se mi nechělo vydávat aktualizace pro starší os, ve kterém je chyba když v nové verzi os je tato chyba už opravena.
Odpovědět0  0
doriel (497) | 28.8.20208:45
Tak jestli se jim nechce vydávat záplaty na starší systém, tak proč každý půlrok vydávají další verze? A mimochodem podle mým kontaktů je to hlavně proto, že počítače americké administrativy jsou většinou na buildu 1803 a nestíhají to, tak dostanou od Microsoftu dárek.
A myslím že IT oddělení nemá plnit funkci betatesterů, protože za tu službu jménem Windows se platí v korporátní sféře nemalé prachy. Kdyby Micorsoft nepropustil své testovací oddělení a nenahradil to virtuálkama, mohlo mít spoustu lidí méně starostí. Teď má Microsoft víc peněz a to je celý trik.
Odpovědět0  0
doriel (497) | 27.8.202014:42
No tak ty vznešené povídačky o zlepšování bezpečnosti mně fakt nebaví, protože to způsobuje víc problémů než užitku. Mluvím z vlastní zkušenosti kdy jako technik IT mám víc práce než když předtím. Spousty uživatelů končí v nekonečných smyčkách chybujících updatů nebo s vymazanými uživatelskými profily, nefunkčním vyhledáváním a dalšíma věcma, které slibují všechno lepší ale skutek utek. Osobně jsem Windows opustil a jedu zvesela na Fedoře. Ostatním bych doporučil to samé. ten pocit svobody je super.
EULA je ilegální drakonický dokument, jehož přijetím povolujete Microsoftu použít Váš vlastní hardware jak Microsoft uzná za vhodné ­- jste betatesteři, ačkoliv za službu platíte a Microsoft Vás využívá jen jako pokusné králíky. Jeho přijetím se mimochodem zříkáte skupinové žaloby, takže legie právníků Microsoftu Vás zničí, i kdybyste byli v právu.

Děkuji, už nechci.
Odpovědět0  0
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.