www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft opravil ve Windows 10 chybu potenciálně ničící naše SSD

Microsoft opravil ve Windows 10 chybu potenciálně ničící naše SSD
, , aktualita
Na konci srpna se objevila chyba ve Windows 10 Drive Optimization Tool, která nenadchla zvláště majitele SSD. Systém totiž v tomto ohledu byl poněkud zapomnětlivý, a tak se snažil stále dokola optimalizovat disk. 
K oblíbeným
reklama
Dle serveru HotHardware přitom na danou chybu upozorňovali již Insideři, ale ta přesto zůstala neopravena a dostala se na veřejnost, což nebylo poprvé, co Microsoft svůj proces vychytávání chyb takto zvrtal. A o jakou chybu vůbec šlo tentokrát? 
 
 
Jde o funkci pro optimalizaci pevných disků a SSD za účelem zefektivnění jejich provozu a chyba byla v tom, že systém si najednou nepamatoval, že optimalizace byla provedena, takže se ji snažil provádět stále dokola, aniž by to bylo nutné. Otázka je, jak velký to mohl být problém. 
 
Windows provádí defragmentaci SSD stejně jako HDD, jak potvrdil Scott Hanselman z Microsoftu na svém blogu. A pokud jde o optimalizace obecně, lze předpokládat, že když ji jednou provedeme a po chvíli ji necháme proběhnout znovu, měla by být jednak dokončena velice rychle, a to bez výrazného přesunů dat a výsledného dopadu na životnost vlivem spotřebování mazacích a zapisovacích cyklů. Čili i kdyby ji systém prováděl stále dokola, nemusel by to být velký problém, i když chyba to samozřejmě je a zaslouží si bezodkladné vyřešení. Ve skutečnosti se optimalizace na postižených PC měla spouštět vždy po rebootu a jednou denně.
 
To už přišlo v rámci aktualizace KB4571756 a oprava se skrývá pod neurčitým bodem Updates for storing and managing files. Tato aktualizace už je k dispozici v rámci obvyklého Patch Tuesday, takže pokud vám ji systém ještě nenabídl, stačí přimět službu Windows Update, aby se podívala po nových aktualizacích. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek