www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft plánuje velké oživení uživatelského rozhraní Windows

Microsoft plánuje velké oživení uživatelského rozhraní Windows
, , aktualita
Samotný Microsoft se zmínil o tom, že si na tento rok chystá velké vizuální oživení systému Windows a my můžeme zatím jen čekat na to, co se pod tím vším skrývá. Microsoft chce totiž ukázat, že "Windows jsou zpět". 
K oblíbeným
reklama
Jde o část textu, který se uváděl na stránce careers.microsoft.com (později byl text upraven), prostřednictvím níž firma hledá nové pracovníky. Microsoft mluví konkrétně o nabídce práce v rámci teamu, v němž se bude pracovat na klíčové platformě (Surface) a s OEM partnery. Cílem bude poskytnout celkové vizuální oživení systému Windows, aby bylo zákazníkům jasně ukázáno, že "Windows jsou ZPĚT". 
 
 
Otázka je, co Microsoft myslí tím, že Windows jsou zpět. Může jít jen o nějaký výmysl bez pořádné pointy, který má jen navnadit potenciálního uchazeče se zkušenostmi s XAML, ale také se pod tím může skrývat mnohem víc, zvláště když firma mluví o celkovém či širokém grafickém oživení. Můžeme jen doufat, že se někdo nerozhodl oprášit Metro, ale časy dotekové mánie jsou snad už pryč. 
 
Stejně tak můžeme doufat, že chystané změny nebudou znamenat to, že se opět budeme muset učit a hledat, jaké nastavení se kde nachází. Dá se říci, že v tomto ohledu by se dala nejvíce ocenit rychlá a komplexní unifikace voleb systému, která je nyní rozdělena mezi klasické Ovládací panely a nové Nastavení, do nějž se jen velice pozvolna přidávají nové funkce, a to podobným tempem, jakým Microsoft kdysi vylepšoval svůj systém pro mobilní telefony. 
 
Můžeme tak čekat změny s menšími obavami, a to i vzhledem k pověstnému rytmu ve stylu Intelovského tick-tock. V tomto případě ale nejde o hardware a střídání nového procesu a architektury, ale o střídání špatných a dobrých verzí systému Windows, přičemž desítky se dají s jejich aktuálním uživatelským rozhraním považovat spíše za dobrou verzi. Microsoft sice tento rytmus už jejich nástupem utnul, ale to neznamená, že se nemůže při přípravách nové verze Windows 10 opět jednou utnout on sám. 
 
Server Windows Central nám přináší nějaké fámy o tom, čeho by se nově pojaté UI systému Windows 10 mělo týkat. Prý je ještě brzy, ale máme počítat se změnami ve Start menu a v Centru akcí, a to po vzoru systému Windows 10X, ovšem s ohledem na desktopy. Dále to mají být změny v Hlavním panelu (Taskbar) a v Prohlížeči souborů. Celkově by ale nemělo jít o nic revolučního, ale spíše o evoluci pro nový Fluent Design.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář