www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface

Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface
, , aktualita
Microsoft dnes rozšířil svou nabídku periferií o pět novinek. Bluetooth Ergonomic Mouse zajistí pohodlné používání, zatímco klávesnici Designer Compact Keyboard lze připojit až ke třem zařízením zároveň a baterie vydrží dva roky.
K oblíbeným
reklama
Microsoft dnes podle očekávání představil novinky pod svou značkou Surface. Nezůstal ovšem pouze u cenově dostupného notebooku Surface Laptop Go a nových konfigurací pro Surface Pro X. Mezi nejnovějšími produkty nalezneme také několik periferií, které jsou určeny pro použití se zařízeními Surface i jinými počítači s Windows 10. Jako první si prohlédneme Microsoft Designer Compact Keyboard – bezdrátovou klávesnici s minimalistickým designem, která byla podle výrobce „optimalizována pro moderní produktivitu“.
 
 
Musíme uznat, že na pohled se jedná o opravdu elegantní kousek, který bude ozdobou každého pracovního stolu. Ideální může být pro použití s desktopy včetně mini PC a all-in-one PC, ale také notebooky či tablety. Malé rozměry navíc předurčují tuto klávesnici k častému cestování. S tvrzením Microsoftu týkajícího se produktivity ovšem zdaleka nebude souhlasit každý. Klávesnice sice vypadá pěkně a nezabere mnoho místa, ale ploché klávesy s nízkým zdvihem a absence numerického bloku nejsou zrovna atributy pro klávesnici vhodnou k dlouhému psaní.
 
 
Designer Compact Keyboard využívá k připojení Bluetooth a najednou umí komunikovat až se třemi zařízeními, mezi kterými může uživatel bez problémů přepínat. Komplikací by neměla být ani výdrž baterie, která údajně dosahuje až dvou let. Klávesnice bude dostupná ve dvou barevných variantách a zájemce vyjde na 70 dolarů, v přepočtu 1 600 Kč bez DPH. Ke klávesnici si můžete přikoupit Microsoft Number Pad, který využívá stejný design a také funguje přes Bluetooth. Numerickou klávesnici samozřejmě můžete používat i v kombinaci s notebookem nebo jiným zařízením. Cena byla stanovena na 30 dolarů, tedy necelých 700 Kč bez DPH.
 
 
Microsoft Bluetooth Ergonomic Mouse prozrazuje dva své hlavní trumfy již svým názvem. Zaprvé je to bezdrátové připojení přes Bluetooth a za druhé ergonomický design, který zahrnuje opěrku pro palec z měkčeného materiálu. Výrobce slibuje odolné provedení a také dvě přizpůsobitelná tlačítka. Bluetooth Ergonomic Mouse se dostane na pulty obchodů ve čtyřech barevných variantách a bude stát 50 dolarů, v přepočtu skoro 1 200 Kč bez DPH.
 
 
Druhá představená myš se jmenuje Microsoft Modern Mobile Mouse a na trhu je již od loňského roku. Tentokrát ovšem Microsoft přidal do nabídky pískovou barevnou variantu Sandstone (odpovídající stejné barvě notebooku Surfacea Laptop Go). Tato lehká a snadno přenosná myš, která komunikuje přes Bluetooth, stojí 30 dolarů (700 Kč).
 
 
A pětici novinek uzavírá Microsoft 4K Wireless Display Adapter, který umožňuje připojit Surface Laptop Go nebo jiný notebook k monitoru s až 4K rozlišením. Na jedné straně se nachází konektor USB Type-A, na druhé straně HDMI. Adaptér se v obchodech objeví s cenovkou 70 dolarů (1 600 Kč bez DPH).Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek