www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface

Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface
, , aktualita
Microsoft dnes rozšířil svou nabídku periferií o pět novinek. Bluetooth Ergonomic Mouse zajistí pohodlné používání, zatímco klávesnici Designer Compact Keyboard lze připojit až ke třem zařízením zároveň a baterie vydrží dva roky.
K oblíbeným
reklama
Microsoft dnes podle očekávání představil novinky pod svou značkou Surface. Nezůstal ovšem pouze u cenově dostupného notebooku Surface Laptop Go a nových konfigurací pro Surface Pro X. Mezi nejnovějšími produkty nalezneme také několik periferií, které jsou určeny pro použití se zařízeními Surface i jinými počítači s Windows 10. Jako první si prohlédneme Microsoft Designer Compact Keyboard – bezdrátovou klávesnici s minimalistickým designem, která byla podle výrobce „optimalizována pro moderní produktivitu“.
 
 
Musíme uznat, že na pohled se jedná o opravdu elegantní kousek, který bude ozdobou každého pracovního stolu. Ideální může být pro použití s desktopy včetně mini PC a all-in-one PC, ale také notebooky či tablety. Malé rozměry navíc předurčují tuto klávesnici k častému cestování. S tvrzením Microsoftu týkajícího se produktivity ovšem zdaleka nebude souhlasit každý. Klávesnice sice vypadá pěkně a nezabere mnoho místa, ale ploché klávesy s nízkým zdvihem a absence numerického bloku nejsou zrovna atributy pro klávesnici vhodnou k dlouhému psaní.
 
 
Designer Compact Keyboard využívá k připojení Bluetooth a najednou umí komunikovat až se třemi zařízeními, mezi kterými může uživatel bez problémů přepínat. Komplikací by neměla být ani výdrž baterie, která údajně dosahuje až dvou let. Klávesnice bude dostupná ve dvou barevných variantách a zájemce vyjde na 70 dolarů, v přepočtu 1 600 Kč bez DPH. Ke klávesnici si můžete přikoupit Microsoft Number Pad, který využívá stejný design a také funguje přes Bluetooth. Numerickou klávesnici samozřejmě můžete používat i v kombinaci s notebookem nebo jiným zařízením. Cena byla stanovena na 30 dolarů, tedy necelých 700 Kč bez DPH.
 
 
Microsoft Bluetooth Ergonomic Mouse prozrazuje dva své hlavní trumfy již svým názvem. Zaprvé je to bezdrátové připojení přes Bluetooth a za druhé ergonomický design, který zahrnuje opěrku pro palec z měkčeného materiálu. Výrobce slibuje odolné provedení a také dvě přizpůsobitelná tlačítka. Bluetooth Ergonomic Mouse se dostane na pulty obchodů ve čtyřech barevných variantách a bude stát 50 dolarů, v přepočtu skoro 1 200 Kč bez DPH.
 
 
Druhá představená myš se jmenuje Microsoft Modern Mobile Mouse a na trhu je již od loňského roku. Tentokrát ovšem Microsoft přidal do nabídky pískovou barevnou variantu Sandstone (odpovídající stejné barvě notebooku Surfacea Laptop Go). Tato lehká a snadno přenosná myš, která komunikuje přes Bluetooth, stojí 30 dolarů (700 Kč).
 
 
A pětici novinek uzavírá Microsoft 4K Wireless Display Adapter, který umožňuje připojit Surface Laptop Go nebo jiný notebook k monitoru s až 4K rozlišením. Na jedné straně se nachází konektor USB Type-A, na druhé straně HDMI. Adaptér se v obchodech objeví s cenovkou 70 dolarů (1 600 Kč bez DPH).Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci
Windows 10 i starší verze systému obsahují významnou chybu zabezpečení, o které poprvé informoval Google. Vzhledem k tomu, že chybu údajně aktivně zneužívají hackeři, se rozhodl dát Microsoftu na vyřešení pouze týden. Oprava nejspíš přijde až 10. listopadu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K
Výrobce DJI příští týden uvede na trh nový kompaktní dron, který v nabídce nahradí aktuální Mavic Mini. Ponese jednodušší název DJI Mini 2 a jeho parametry, design či cenu známe v předstihu již nyní.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře