reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft připravuje Office Mix, nový prezentační nástroj

, , aktualita
Microsoft připravuje Office Mix, nový prezentační nástroj
Ve světě kancelářského balíku Microsoft Office se objevila nová aplikace, která dostala označení Office Mix. Momentálně je k dispozici pro testování, takže vybraní uživatelé si mohou vyzkoušet, jak se liší v porovnání s klasickým PowerPointem.
Microsoft připravuje Office Mix, nový prezentační nástroj
Microsoft nedávno představil kancelářský balík Office for iPad, aktualizoval Office Online a vypustil do světa Office 365 Personal. Slíbil ale i další změny a mezi ně evidentně patří také zbrusu nová aplikace Mix, která je nyní k vyzkoušení vybraným testerům na stránkách Microsoft Connect.

Office Mix je označen za interaktivní prezentační software a nejspíše bude cílen do oblasti vzdělávání. Má tak za úkol fungovat jako PowerPoint, ovšem s tím, že výsledné prezentace přemění na interaktivní online lekce, v nichž si uživatelé budou moci vyměňovat a sdílet dokumenty. Dle Microsoftu tu také budou nástroje pro záznam audia a videa, ručně psaného textu a také ukládání celých obrazovek. Bude tu také možnost do lekcí vkládat různé interaktivní části, jako jsou kvízy.

Výsledkem budou kompletní a komplexní prezentace, jež budou moci být sdíleny na Office Cloud, odkud si je uživatelé stáhnou jako připravené lekce, a to pomocí jakéhokoliv zařízení disponujícího webovým prohlížečem. Vyučující bude mít přehled o tom, kdo k jeho lekcím přistupoval a co v nich prováděl. Student s absencí tak může dostat možnost se doma podívat, co bylo ve škole probíráno, popřípadě se tak mohou zadávat individuální úkoly, atd.

Pokud si chcete Mix vyzkoušet, musíte mít k dispozici pozvánku s kódem, který si můžete vyžádat i na samotné stránce Microsoft Connect. A pro ty, kteří se přihlásili, ale nemají PowerPoint 2013, je připravena i 180denní verze této aplikace zdarma.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama