www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud

Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud
, , aktualita
Microsoft potvrdil to, co se šuškalo už před řadou dní. Odhodlá se propojit svou službu Xbox Game Pass Ultimate se streamováním pomocí technologie Project xCloud. Znamená to, že si nebudeme muset kupovat ani výkonný hardware a ani samotné kopie her.
K oblíbeným
reklama
Předplatitelé služby Xbox Game Pass Ultimate tak získají možnost hrát hry s využitím streamovacího xCloudu, a to v jejich případě za žádné poplatky navíc, což bude jistě vítaná změna. A i když má někdo doma pro své účely výkonnou sestavu, bude moci xCloud využít třeba pro mobilní hraní s využitím svého telefonu, tabletu nebo jiného zařízení, které onen potřebný výkon k dispozici nemá. Je to tak podobné jako hraní her z knihovny Steamu pomocí Remote Play, ovšem s tím, že jde o cloudovou službu, nikoli o streamování z domácího počítače. Zde máte k dispozici přehled hardwaru, který bude možné pro takové hraní využít. 
 
 
Čili Microsoft spojí Xbox Game Pass Ultimate a Project xCloud do jedné služby a uvádí, že se tak snaží odstraňovat bariéry. 
 
 
Služba bude spuštěna konkrétně 15. září v podobě betaverze a pro hraní na telefonu či tabletu s Androidem bude k dispozici více než sto her. Microsoft také slibuje, že v případě her od Xbox Game Studios budeme mít možnost si zahrát hned, jak dané hry přijdou na trh. Využít pak můžeme různé ovladače včetně Xbox One Bluetooth Wireless či PlayStation DualShock 4 nebo jiné od firem 8BitDo, Nacon, PowerA a Razer. xCloud by měl být ale k dispozici i pro PC
 
A pokud jde o celý ekosystém Xboxu, pokud jej využíváte v rámci svého herního profilu, pak samozřejmě platí, že ten bude využit i v rámci streamování na xCloudu včetně nastavení ovladačů, uložených her či seznamu přátel. Jinak by to ostatně bylo těžko použitelné řešení. 
 
My můžeme být navíc rádi, že v rámci prvotního spuštění kombinace obou služeb se Česká republika i Slovensko dostávají do úvodní várky 22 zemí, které dočkají této možnosti. Pro řadu lidí to navíc může být velice levné hraní, když si vezmeme, že tříměsíční Xbox Game Pass Ultimate můžeme získat i za sedm či osm set korun, takže roční hraní nás bez potřeby řešit výkonný herní hardware a pořizování her vyjde na cenu slabšího procesoru či grafické karty. 
 
Je ale na každém, aby si spočítal, zda se mu taková věc vyplatí.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik22 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala