reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft prý plánuje na příští rok VR headset

, , aktualita
Microsoft prý plánuje na příští rok VR headset
Z Tchaj-wanu přišla zpráva, která hovoří o chystaném VR headsetu, a to tentokrát pod taktovkou Microsoftu. Ten by jej prý mohl představit světu již na veletrhu E3 v Los Angeles, jenž se jako obvykle chystá na začátek léta.
Microsoft prý plánuje na příští rok VR headset
Otázka je, zda onen debut údajného VR headsetu firmy Microsoft je myšlen tak, že bude představena koncepce a ohlášen jeho vývoj, nebo už bude představen hotový produkt. Pokud by ale Microsoft opravdu už měl headset hotový, musel by jej už nějakou dobu v tajnosti vyvíjet, což ostatně potvrdil Strauss Zelnick, CEO firmy Take-Two Interactive. O tom se ale mluvilo už v roce 2010, přičemž šlo o projekt Fortaleza.
ilustrační obrázek


Ten byl pozván do sídla Microsoftu, kde si mohl novou technologii na vlastní oči vyzkoušet. Mluví přitom ne o klasické virtuální realitě, ale spíše o rozšířené realitě, která tak kombinuje reálný svět s počítačovou grafikou. Konkrétně šlo o interakci s počítačem vykreslovanými osobami.

Server DigiTimes se posléze poptal samotných výrobců na Tchaj-wanu, kteří obvykle bývají dobrými zdroji informací. Dle nich plánuje hardwarová divize Microsoftu, která vyvíjí třeba i tablety Surface, masovou produkci nového headsetu právě již na příští rok, takže asi opravdu není nereálné, že bychom se jej dočkali už v červnu v době E3.

Vypadá to tedy, že Microsoft jen pasivně nesledoval aktivity jiných firem a především tedy Facebooku a jím akvizované firmy Oculus VR. Vedle nich svůj headset vyvíjí ještě Sony pod označením Project Morpheus a na trh byl již vypuštěn Samsung Gear VR, k němuž si ale musíte ještě pořídit phablet Note 4.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama