www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft radí: odinstalujte si patch MS14-045

Microsoft radí: odinstalujte si patch MS14-045
, , aktualita
Pokud vás v posledních dnech trápí nestabilita systému Windows, pak na vině může být vadná záplata MS14-045, kterou Microsoft stáhnul z nabídky a doporučuje, ať si ji uživatelé ze systému odstraní.
K oblíbeným
reklama
Microsoft Download Centre tedy již aktualizaci MS14-045 neobsahuje, protože dle stížností uživatelů způsobovala nestabilitu systému, který se poroučel do tolik (ne)populární modré obrazovky BSOD. Dle serveru ComputerWorld si stěžovali především uživatelé systému Windows 7 x64, ovšem to může být způsobeno značným rozšířením tohoto systému. Problém se nevyhnul ani novějším Windows 8 či Windows 8.1. Postiženi jsou prý ti, kteří mají OpenType fonty nainstalovány v nestandardních složkách, přičemž informace o plné cestě a názvu souboru jsou obsaženy v registrech.

Pokud tedy v systému máte bezpečnostní záplatu pod označením 'Security Update for Microsoft Windows (KB2982791)', což najdete v historii aktualizací, raději si ji odinstalujte. Tuto možnost najdete v seznamu nainstalovaných aktualizací (Ovladací panely - Programy - Programy a funkce - Nainstalované aktualizace). Měla by být mezi posledními, protože byla společně s osmi jinými aktualizacemi zabezpečení vypuštěna minulé úterý. Měla za úkol opravit tři chyby včetně problému s fonty a také chyby v jádře systému Windows.

Nicméně pokud se chyba již projevila, systém se nejspíše dostane do soukolí neustálých pádů systému, z nichž není žádná jednoduchá cesta ven. Pak je třeba použít návod, který Microsoft zveřejnil na svých stránkách, což zahrnuje opravu systému z instalačního média, mazání souborů z příkazové řádky a opravu registrů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302 NVIDIA nevzdává boj o protitěžební ochranu na RTX 3060, přináší GA106-302
NVIDIA má dle serveru Igorslab.de skutečný zájem na tom, aby se na kartách GeForce RTX 3060 nedalo rozumným způsobem těžit Ethereum. Dle informací od jednoho tchaj-wanského výrobce grafických karet tak přichází GA106-302. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV
Sony do první velké aktualizace PlayStationu 5 zahrnulo také opravu chyby, kvůli které nefungovalo hraní ve 4K s HDR a 120 Hz na televizích od Samsungu. Konzole se také konečně naučila automaticky přepínat mezi SDR a HDR podle herního titulu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik